XAVIER BAUMAXA JAZZ SEX TET

XAVIER BAUMAXA JAZZ SEX TET
Křest 2CD Dawntempo
2. 4. 2013
Lucerna Music Bar, Praha
www.musicbar.cz  www.xavierbaumaxa.cz  

XAVIER BAUMAXA POKŘTÍ V LUCERNA MUSIC BARU 2CD DAWNTEMPO

V úterý 2. dubna pokřtí Xavier Baumaxa v pražském Lucerna Music Baru své nové 2CD DAWNTEMPO. Doprovázet ho bude nově postavená kapela X. B. Jazz Sex Tet složená z muzikantů samých zvučných jmen. Na vydání alba přispělo prostřednictvím portálu Hithit.cz 600 zpěvákových fanoušků částkou blížící se 300.000 korun.

Svérázný písničkář rozvířil vody české hudební scény na počátku letošního roku, kdy se mu podařilo vybrat prostřednictvím Hithit.cz zatím největší částku v historii českého crowdfundingu. Cílovou částku 200.000 Kč se podařilo překonat dokonce o 44%. Díky aktivním fanouškům se tak mohou Baumaxovi příznivci těšit hned na dvojité album. „Hodně fanoušků mi říká, že se jim líbí spíš, když hraju sólo, druzí zase preferují aranže. Chtěl jsem jim tedy dát na výběr“, komentuje Xavier své rozhodnutí natočit dvojalbum. První CD bude obsahovat nové písně sólo, druhé CD písně nahrané s kapelou.

Na křtu desky Dawntempo v Lucerna Music Baru se můžete těšit na zbrusu novou kapelou  X. B. Jazz Sex Tet, která vystoupí v sestavě: Pavel Bady Zbořil - bicí, Martin Lehký - bass, Miroslav Lacko - piano, Radek Němec - trubka, Jan Šatra - trombon, Xavi - el.kytara, zpěv.

Nové, v pořadí již sedmé, album Danwtempo bude samozřejmě na křtu v prodeji, stejně jako všechny starší CDs.


Video:
www.youtube.com/watch?v=U9kP6X5Vt8w

www.xavierbaumaxa.cz
www.facebook.com/pages/Xavier-Baumaxa/250442197734

www.musicbar.cz
www.facebook.com/lucernamusicbar
www.twitter.com/lucernamusicbar

Top