APOKALYPSA MAYAN CODE Gary Beck - černý hřebec

APOKALYPSA MAYAN CODE
30.11. 2012
BVV Brno, pavilon P 


Bližší info a vstupenky
na APOKALYPSA MAYAN CODE   zdeGARY BECK - ČERNÝ HŘEBEC MAYSKÉHO KÓDU
Po Josephu Capriatim, který byl naším černým hřebcem minulého dílu Apokalypsy, je nám ctí představit vám další zvučné jméno nové světové generace techno producentů a DJů.
Je jím skotský Gary Beck pocházející z hlučného města Glasgow.Nejen nás, ale i mnoho světových klubů a festivalů v posledních letech zaujal Garyho jedinečný zvuk, který rozšířil mantinely techna a přitáhl tak na parties davy nových fanoušků. Stejně tak jako si Gary Beck získává svým DJským umem a smyslem pro show řady obdivovatelů, objevuje se jeho jméno v playlistech těch nejzvučnějších DJů současnosti, například Chrise Liebinga, Dubfira, Richieho Hawtina, Lena Fakiho či Pete Tonga. Mimochodem právě poslední zmíněný přispěl k Beckově popularitě tím, že jeho živý záznam s Rockness festivalu zveřejnil v rámci legendární relace Essential mix.
Celá Garyho kariéra se ale naplno rozjela díky Richiemu Hawtinovi, kterému se zalíbíl track "Consumed" natolik, že jej před třemi lety vydal na svém respektovaném labelu M_nus.

Gary Beck - Consumed http://youtu.be/rjFcIfeGFW8


Od té doby můžete jméno Gary Beck vídat v line-upech akcí a festivalů po celém světě, včetně Jižní Ameriky a Asie. Malokterý skotský DJ si taktéž odjel turné po Spojených státech amerických od západního po východní pobřeží.
Ačkoli vydává na respektovaných labelech jako jsou Drumcode, Saved, Soma a Electric Deluxe, snaží se realizovat své sny i prostřednictvím vlastního labelu s názvem Bek Audio. Ne každý DJ a producent světového formátu myslí již v první fázi svého úspěchu i na zadní vrátka, kterými vlastní label bezesporu je, což pouze dokazuje Garyho zapálení a nadšení do hudby. V úvodu byl zmíněn Beckův ojedinělý styl produkce, který je bezesporu dán především tím, že Gary Beck neustále experimentuje jak s hardware tak software nástroji. Díky tomu se vymyká světovému techno trendu, který je typický nadprodukcí digitálně šířených skladeb, které jsou si podobné jako vejce vejci. Ostatně poslechněte si tracky "Say What" a  "Hey Big Girl", které se dostaly i na label Speedyho J a Lena Fakiho.
Gary Beck http://youtu.be/zkpTgCB-I9U


Gary Beck je jedním z mála lidí, kteří jsou jak excelentními DJi, tak skvělými producenty. DJingu dává stejně jako samotné produkci a věnuje se mu již pěknou řádku let, proto není divu, že stejně jako v jeho studiu, i v DJingu mísí prvky hardware a software možností. Mozek jeho setů tvoří nakousnutý laptop, který však používá v kombinaci s gramofony nebo CD playery a externím MIDI kontrolerem, pomocí kterého ovládá všelijaké efekty a smyčky, kterými vás dokáže dostat do varu stejně jako Adama Beyera...
Gary Beck na Awakenings – Adam Beyer za mikrofonem http://youtu.be/L1Ueq4E3CQY
zdroj APOKALYPSA

Bližší info a vstupenky
na APOKALYPSA MAYAN CODE   zde

Top