BILLY TALENT přijedou nadchnout pražskou Lucernu!

BILLY TALENT JIŽ TUTO NEDĚLI ZNOVU NADCHNOU ČESKÉ PUBLIKUM

V našich končinách velmi populární kapela BILLY TALENT z kanadského Toronta vystoupí v neděli 10. června v Praze. Koncert se odehraje ve Velkém sále pražské Lucerny, tradičním a oblíbeném stánku (nejen) pro rockovou hudbu, který zažil již nemálo kvalitních a často nezapomenutelných vystoupení mnoha zahraničních interpretů.

Billy Talent píší svou historii už překvapivě dlouho, od svých středoškolských let, tj. cca od konce roku 1993. V jejich případě se potvrzuje pořekadlo o trpělivosti přinášející růže - až po devíti letech existence se dočkali větší pozornosti fanoušků, a první smlouvy s vydavatelstvím. Další postup byl ale už přímo raketový - po dalších čtyřech letech měla kapela na svém kontě dvě několikanásobně platinová alba a vyprodávala koncerty na všech kontinentech. Jejímu úspěchu zcela jistě napomáhá i její specifické hudební zaměření - na první poslech ničím nevybočující punk-rock na vlně The Clash, Rancid či Alkaline Trio se v něm nenuceně, ale velmi invenčně prolíná s progresivnějším rockovým stylem a la Jane's Addiction, Rage Against The Machine nebo At The Drive-In.

Českou republiku si Billy Talent podmanili o pár let později, než zbytek Evropy, avšak o to intenzivněji - nedělní koncert v Lucerně bude jejich již šestým vystoupením na našem území, přičemž je všechna stihli absolvovat v průběhu pouhých pěti let.

Od listopadu loňského roku pracují Billy Talent na novém, prozatím bezejmenném albu, které původně mělo vyjít v těchto dnech. Zejména díky několik měsíců trvající zdravotní indispozici bubeníka Aarona Solowoniuka se však jeho vydání cca o jedno čtvrtletí posunulo. Ani to však nebránilo promotérům mnoha velkých evropských festivalů, aby kapelu letos pozvali jako jeden z největších taháků. A právě mezery ve festivalovém turné, trvajícím až do 24. 6., využijí Billy Talent ke dvěma koncertům v Praze a Bratislavě, které se odehrají v menších prostorách, avšak s mnohem intenzivnější atmosférou a důrazem na nejvěrnější příznivce kapely.

Speciálními hosty nedělního večera budou švédští ATLAS LOSING GRIP, následovníci evropské skate-punkové legendy Satanic Surfers, a rovněž slovenská punk-rocková stálice, PLUS MINUS. Vstupenky seženete přímo TADY!

Top