LAWRENCE BROWNLEE -CZ info

 
LAWRENCE BROWNLEE, tenore
Obecní dům - Smetanova síň, náměstí Republiky 5, Praha 1
18.6. 2012 19:30

HVĚZDY SVĚTOVÉ OPERY V PRAZE
ZNÁTE Z PŘÍMÝCH PŘENOSŮ Z MET NY

THE WORLD OPERA STARS IN PRAGUE
YOU KNOW THEM FROM LIVE BROADCASTS FROM THE MET NY


 English version

Vstupenky na LAWRENCE BROWNLEE   zde

PROGRAM KONCERTU

Lawrence Brownlee

 
je jedním z nejčastěji vyhledávaných umělců na operní scéně. Je vyzdvihován pro krásu svého hlasu, zdánlivě nenucenou techniku a jeho dramatické ztvárnění jevištních postav.
Sezóna 2011-12 začala pro pana Brownleeho ve Washingtonu a dále mu dá příležitost ukázat svůj jedinečný tenor tak vhodný pro bel cantové role v šesti operách od Belliniho, Donizettiho a Rossiniho. Dále vystoupí v nové roli svého repertoáru v Bizetových Lovcích perel a uskuteční debut na dvanácti operních a koncertních scénách včetně Ruska, Jižní Afriky a Slovenska.

Mezi hlavní události loňské sezóny je třeba vyzdvihnout jeho debut v Opéra National de Paris v roli Lindora v Italce v Alžíru, jeho první Sonnambulas v Divadle v St. Gallen,  Lazebníka sevilského v opeře v Seattlu, roli Rinalda v Rossiniho Armidě v Metropolitní opeře, Popelku s Canadian Opera Company, atd. Profesionální debut pana Brownleeho přišel v roce 2002, kdy zpíval roli Almavivy v Lazebníkovi v opeře ve Virginii. Tuto roli následně zpíval na mnoha předních operních scénách po celém světě. Mezi jeho ostatní klíčové role povežujeme tenorové party v Popelce, Puritánech, Mojžíši v Egyptě, Turkovi v Itálii, Nápoji lásky, Donu Pasqualem a Dceři pluku.

Jeho diskografie zahrnuje Rossiniho Stabat Mater s Annou Netrebko (EMI Classics), dvoj-DVD opery Armida z Metropolitní opery (Decca) a Carmina Burana se Sirem Simonem Rattlem a Berlínskou filharmonií (EuroArts/Opus Arte). Mezi dalšími CD z poslední doby bychom našli troj-CD s áriemi Rossiniho a DVD s nahrávnou Popelky z Metropolitní opery s Elīnou Garančou v roli Angeliny a pana Brownleeho v roli jejího prince. Z dřívejší doby jmenujme alespoň jeho první sólové CD s italskými písněmi (EMI Classics).

Vstupenky na LAWRENCE BROWNLEE   zde

PROGRAM KONCERTU

Rossini: Il barbiere di Siviglia - Se il mio nome
Rossini: Il barbiere di Siviglia - ouverture
Rossini: La Cenerentola - Si, ritrovarla io giuro
Rossini: Zelmira - Terra amica
Rossini: Guillaume Tell – ouverture
Rossini: Il barbiere di Siviglia - Cessa di pui resistere

Přestávka / Intermission

Schubert: Ouverture im italienschen Stil, D-Dur
Donizetti: Elisir d’amore - Una furtiva lagrima
Bellini: Il pirata – ouverture
Bellini: I Puritani - A te o cara
Donizetti: Don Pasquale - ouverture
Donizetti: Don Pasquale - Povero Ernesto
Donizetti: La fille du régiment - Ah, mes amis

HVĚZDY SVĚTOVÉ OPERY V PRAZE
ZNÁTE Z PŘÍMÝCH PŘENOSŮ Z MET NY
Top