SVĚTOVÁ SENZACE - THE HUMAN BODY EXHIBITION

Výstava, která šokovala a zároveň nadchla
miliony lidí po celém světě je nově v Praze.

10.3.-10.6. 2012
Výstaviště Expo, Křižíkův pavilon B, Praha 7-Holešovice

Bližší info a vstupenky na THE HUMAN BODY EXHIBITION   zde


"Jedinou věc, kterou máme všichni společnou, je naše úžasné lidské tělo. Během staletí ho lékaři zkoumali při operacích a pitvách. Nyní je toto vědění zpřístupněno všem. Naše výstava je tou nejmodernější učebnicí lidské anatomie na světě. Tato výstava navždy změní váš pohled na lidské tělo." říká Arnold Geller, hlavní tvůrce exponátů výstavy THE HUMAN BODY EXHIBITION.

Revoluční metoda polymerové konzervace, tak zvané  plastinace, při které je tekutina v lidské tkáni nahrazena silikonem, je týmem německých a amerických odborníků neustále zdokonalována, jednotlivé exponáty jsou proto ještě detailnější a názornější.Bližší info a vstupenky na THE HUMAN BODY EXHIBITION   zde 

 
Výstava na svých exponátech názorně ukazuje poškození lidského těla následkem přejídání a nedostatku cvičení nebo zdravé plíce vedle zčernalých plic kuřáka.  Tyto reálné a pro mnohé šokující příklady jsou mnohem silnějším podnětem k zamyšlení se nad svým přístupem k životu než jakýkoli text nebo obrázky v učebnicích.  Každý návštěvník výstavy se tedy nejen detailně seznámí s lidským tělem a jeho funkčními mechanismy, ale pochopí také jeho zranitelnost a nutnost se o něj dobře a zodpovědně starat.K nejzajímavějším exponátům patří tzv. Red Man – celotělový exponát představující tisíce kilometrů žil a cév vedoucích lidským tělem. Exponát tvoří pouze tyto žíly a cévy, žádné svalstvo, žádné kosti, žádný podpůrný systém.

Přímo v prostorách výstavy bude neustále k dispozici několik studentů medicíny, kteří návštěvníkům odpoví na jejich dotazy.

Jednotlivé exponáty mají také velmi podrobné popisky.

 

Vzhledem k omezené kapacitě prostoru výstavy, doporučujeme všem návštěvníkům, aby si vstupenky na výstavu zakoupili v předprodeji, vyhnou se tak mnohahodinovým frontám. Vstupenku si zakoupí na předem zvolený den a hodinu, podobně jako když jdou do kina nebo divadla. Cena vstupenek v předprodeji je stejná a platí stejné slevy jako při zakoupení na místě.

Bližší info a vstupenky na THE HUMAN BODY EXHIBITION   zde

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Top