ZAHÁJENÍ PRODEJE - KONCERT OFFSPRING V PRAZE - DNES V 10:00 HODIN!!!

OFFSPRING V PRAZE

OFFSPRING ZAHÁJÍ SVÉ TURNÉ V PRAZE

 

Množství jejich hitů by vydalo na tři výběrové kompilace, seznam jejich ocenění by čítal   několik stran a 50 miliónů prodaných desek z nich učinilo jednu z nejúspěšnějších punk rockových kapel v historii.  OFFSPRING - americký fenomén,který „vychovává“ již druhou generaci  posluchačů, vyrazí v srpnu na turné a tuzemští fanoušci se jich 16. srpna v Průmyslovém paláci dočkají jako první!

 

Předprodej vstupenek zahájí Ticketportal v pondělí 30.května v  10:00hod. „Vstupné bude jednotné - 790 Kč. Nicméně s ohledem na to, ze čekáme velký „kotel“, bude z bezpečnostních důvodů prostor rozdělen na dvě zóny – stání u pódia pro 2000 lidí a obyčejné stání pro další čtyři tisíce. Stání u pódia získají ti, kteří si vstupenky zakoupí jako první.“ sdělil Borek Jiřík, majitel agentury PunxNotDead, která koncert pořádá ve spolupráci s InPromotion. „Původně jsme jednali o účasti Offspring na letošním ročníku Sázavafestu, ale nebyli v tomto termínu k dispozici, proto jsme se rozhodli, uspořádat jim vlastní koncert v Praze.“ dodává k tomu ředitel InPromotion Pavel Kloupar.

 

Od roku 2009, kdy Offspring prvně prohlásili, že začínají pracovat na novém albu, jsou jejich fanoušci jako na trní. Letos v dubnu skupina na svých stránkách i facebooku zveřejnila, že už má pohromadě „dvanáct, možná třináct skladeb. Je mezi nimi spousta skvělých songů, bude to nejlepší deska, jakou jsme natočili“ hlásí svorně Dexter a Noodles. Přivezou novinku do Prahy? Nechme se překvapit.

 

----

 

Počátky Offspring se datují rokem 1984 a oč déle si kapela na celosvětový průlom musela počkat (dostalo se jí ho až po deseti letech s třetím albem), o to razantněji se do hudební historie zapsala. Píše se rok 1994 a ačkoliv název kapely se svět teprve učí vyslovovat, její pilotní hit Come Out And Play se valí z rozhlasového éteru a MTV napříč kontinenty ob hodinu. Když vzápětí Offspring zaútočí podruhé s písní Self Esteem, je rozhodnuto - zrodil se fenomén! Obě písně si pobrukují teenageři, distingovaní bankovní úředníci, top manažeři i ortodoxní pankáči po celém světě. Obě písně pocházejí z alba Smash, které dostojí svému jménu bezebytku – rozdrtí rozhlasové hitparádové žebříčky, prodá dvanáct miliónů výlisků a kritika jej s odstupem času prohlásí za jedno z nejvlivnějších rockových alb všech dob.

O tři roky později Offspring znovu bodují s nahrávkou Ixnay On The Hombre v čele se singly All I Want nebo Gone Away a když se v roce 1998 objeví na internetu skladba Pretty Fly z ještě nevydané desky Americana, během deseti týdnů si ji stáhne 22 miliónů lidí. Album je však hity nabité (vzpomeňme např. Why Don't You Get A Job, The Kids Aren't Alright nebo She's Got Issues) a tak se jej prodá přes 10 miliónů kusů. Následuje deska Conspiracy Of One (2000) se singly Original Prankster nebo Want You Bad a v roce 2003 Splinter, které proslaví skladby Hit That a (Can't Get My) Head Around You. Bylo by hříchem tolika hitů nevyužít a tak Offspring v roce 2005 sestaví z pěti alb čtrnáctiskladbovou kolekci, která nemá jediné slabé místo. Po pomyslném předělu v podobě kompilace Greatest Hits zahajuje skupina v roce 2008 druhou etapu své kariéry a vydává album Rise  And Fall, Rage And Grace, které nabízí čtyři hity a prodá se jej (na dnešní dobu neskutečné) 2 milióny kusů.

Vstupenky můžete rezervovat zde 

 

Více na www.punxnotdead.cz, www.inpromotion.cz, www.offspring.com

 

Come Out And Play:

http://www.youtube.com/watch?v=1jOk8dk-qaU

 

Pretty Fly (For A White Guy):

http://www.youtube.com/watch?v=nzY2Qcu5i2A

 

Why Don't You Get A Job:

http://www.youtube.com/watch?v=nzY2Qcu5i2A

 

You're Gonna Go Far, Kid:

http://www.youtube.com/watch?v=5_LxyhCJpsM

Top