Tělo

Tělo

Datum :
Místo:

Vstupenky

Informace o akci

Tělo
Eve Ensler

hrají: Jitka Asterová, Dáša Bláhová,Míša Sajlerová
režie: Irena Žantovská
překlad: Dáša Bláhová
design: Visage Factory

Tělo je volným pokračováním slavných Monologů vagíny, tentokrát o těle celém.

Naše nové nastudování hry Tělo v české premiéře volně navazuje na uváděné Monology vagíny, a to nejen osobou stejné autorky, ale též metodou zpracování v žánru publicistického divadla. Eve Ensler se znovu vydala na cesty, aby opět vyzpovídala řadu různých žen a z jejich autentických zážitků a příběhů zkomponovala ten svůj - ryze osobitý a výsostně divadelní. A tentokrát objela doslova celý svět. Na jevišti uvidíte vedle sebe hrdinky z Ameriky, Itálie, Indie, Afriky, Afghánistánu či třeba Brazílie, výkonné manažerky i ženy v domácnosti, postavy mladé, staré, opuštěné, milující i milované, relativně spokojené i zoufale nešťastné.
Základní linií této inscenace je obraz našeho těla jako symbolu obrazu nás samých, který ovšem spočívá na další silné rovině významového sdělení - a tou je mediální obraz našeho ideálního těla podle reklamních odborníků z lifestylových časopisů a modelingových agentur. Nástup globalizace s sebou přináší také globalizované, masmediálně zabalené a reklamně upravené návody na to, jak správně a dobře vypadat. A zástupy žen, které podléhají a snaží se dostát ideálu někdy i za cenu násilí na sobě samých.
A tak nakonec je nejlepší věnovat pozornost spíše než svému tělu své duši, neboť ta je neopakovatelná a zatím pro ni nebyly přijaty míry 90-60-90. A krásná dobrá duše nutně propůjčí zpětně krásu i našemu dobrému tělu, i když možná ne přesně podle fotografií z časopisu Cosmopolitan.

Galerie

picture Tělo

Na mapě

Top