SPIRITUAL  KVINTET

SPIRITUAL KVINTET

Datum :
Místo:

Vstupenky

Informace o akci

Spirituál kvintet je jedna z prvních českých folkových skupin, byla založena v roce 1960 čtyřmi členy Vysokoškolského uměleckého souboru. Bylo to mužské kvarteto, vedle iniciátora Ivo Macha (bas) byli u jeho zrodu Miroslav Keller (tenor), Miloslav Kastelovič (baryton) z Dolného Kubína a Jiří Tichota, kapelník. Původní název byl „Spirituál kvartet“.
Během své existence skupina vystoupila na pódiu spolu s americkým folkovým zpěvákem a politickým aktivistou Pete Seegerem. Dne 17. listopad 1990 hrála při setkání prezidentů Václava Havla s G. H. W. Bushem na Václavském náměstí[1]. Oba prezidenti vystoupili k nim na pódium a zpívali se skupinou. Hrála také pro prezidenta Billa Clintona a první dámy mnoha států při jejich návštěvách v Česku.
Česká folková klasika Spirituál kvintet si svou hudbou získaly již tisíce fanoušků v Čechách i na Slovensku díky kombinaci krásných textů a uchu lahodící hudby. Skupina je tím nejlepším, co česká folková hudba nabízí a za více než 50 let svého působení se stala důležitou součástí české kultury. Přijďte si vychutnat jejich koncert již tento březen.

Galerie

picture SPIRITUAL  KVINTET

Na mapě

Top