SHILPA RAY & her band / USA

SHILPA RAY & her band / USA

Datum :
Místo:

Vstupenky

Informace o akci

Newyorská diva indického původu Shilpa Ray se vrací do Prahy s novým albem Door Girl.

Shilpa Ray u nás prvně vystoupila v roce 2013 jako host pražského koncertu Nicka Cavea a jeho skupiny The Bad Seeds, vloni se představila také jako hlavní hvězda festivalu Beseda u Bigbítu.

Podněty pro zmíněnou novinku Door Girl její protagonistka nasbírala v letech, kdy pracovala jako trhačka lístků v klubu Pianos na Lower East Side, na základě tamních zkušeností komentuje s vrozenou břitkostí a odvahou společensko politické dění v Americe, tentokrát – vzhledem k událostem v posledních měsících – ještě ostřeji než kdy dříve. Patřičně břitký je rovněž zvuk nahrávky, harmonium totiž zůstalo tentokrát výjimečně stranou a Shilpin naléhavý intenzívní zpěv ženou dopředu hutné rockové podklady její nové doprovodné skupiny. Ve svých písních i nadále reflektuje neoblomně feministické a antirasistické postoje, přičemž nezapomíná na podvratný smysl pro humor a ironii.

Shilpa Ray se svou kapelou vystoupí v pondělí 23. října v pražském Futurum Music Baru, informace o dalších vystupujících budou následovat v průběhu září. Již teď ale můžeme oznámit, že zde jedna populární domácí skupina pokřtí nové album.

Galerie

picture SHILPA RAY & her band / USA
picture SHILPA RAY & her band / USA

Na mapě

Top