Oblaka

Oblaka

Datum :
Místo:

Vstupenky

Informace o akci

Základním tématem představení je filozofická úvaha o podstatě a smyslu života. Skrze scénický tanec se zaměřuje na jednotlivé události v životě člověka, na jeho pocity, boje, intimní momenty, emoce a střety. Originální choreografie Lary Garri je plná dramatických zvratů a výtvarných obrazů.
Choreografka Lary Garri, pocházející z ukrajinského Krymu, je ředitelkou Divadla výrazového tance v Moskvě. Podle diváckých ohlasů jsou její představení nejen tancem a divadlem, ale zároveň snovým a éterickým zážitkem. Spolu s ní se na inscenaci podílel ruský režisér Evgeny Vanin. Vzhledem k tomu, že český divák zná jen ruské baletní školy, rádi by českému publiku zprostředkovali současný ruský scénický tanec v mnoha jeho podobách.
V inscenaci Oblaka tančí pět českých tanečníků, čímž je silně akcentovaný mužský element a z něj vyplývající taneční postupy, nahlížející na mužskou intimitu, ale zároveň je zde i silná složka zabývající se bojovým uměním. Velký emotivní rozměr celé inscenace je především díky střídání silných sugestivních tanečních prvků a minimalistických, hlubokých pasáží, které jsou pro režisérské umění Lary Garri typické. Náhled na filozofickou otázku lidské podstaty taneční formou je v Oblacích velmi specifický a proto by si jej diváci neměli nechat ujít.

Zatímco nebe zůstává věčné, oblaka se neustále mění, odplouvají.
Režie: Lara Garri
Choreograf: Evgeny Venin
Asistent choreografa: Michal Klohna
Aikido: Martin Švihla
Tančí: Martin Šalanda, Michal Klohna, Radim Klásek, Jan Adam, Lukáš Procházka, Lukáš Almassy
Multimédia: Zoran Jíša
Více informací na: https://www.facebook.com/events/242902549226716/?fref=ts

 

Na mapě

Top