MADE IN USA, Národní divadlo Brno

MADE IN USA, Národní divadlo Brno

Datum :
Místo:

Vstupenky

Informace o akci

Janáčkovo divadlo, Roosveltova 31/7, Brno

Choreografie: GEORGE BALANCHINE, OLIVIER WEVERS, MOSES PENDLETON

Od vrcholné baletní neoklasicky po strhující a pohybově vizuální divadlo

Podzimní premiéra bude věnovaná choreografům žijícím a tvořícím ve Spojených státech amerických. Dramaturgie večera je velmi pestrá a slibuje skvělou podívanou s mimořádnou choreografickou kvalitou.
Serenade
Dílo George Balanchina (1904–1983) mělo zásadní vliv na vývoj baletního umění v Americe 20. století a tato světově významná osobnost je tedy právem označována za otce baletní neoklasiky. Národní divadlo Brno uvádí jeho dílo historicky poprvé. 
Sofa
Olivier Wevers je naopak soudobý tvůrce, bývalý první sólista významných severoamerických baletních souborů (Pacific Northwest Ballet a Royal Winnipeg Ballet), který je v současnosti uměleckým ředitelem vlastního souboru Whim W‘Him - platformy soustředěné na tanec, choreografii a výkonné umělce zabývající se inovacemi a vzájemnou spoluprací.
Lunar Sea- Noire Blanc
Poslední choreografie večera bude dílem světoznámého souboru Momix, tanečně pohybových iluzionistů pod uměleckým vedením Mosese Pendletona. Slibujeme večer plný kontrastů, od krystalické baletní neoklasiky po strhující vizuální a pohybové divadlo.
Premiéra 29. října 2015 v Janáčkově divadle

Vstupenky můžete zakoupit též on-line přímo na ticketportal.cz a ihned vytisknout - HOMEtickets!!

NÁRODNÍ DIVADLO BRNO NA TICKETPORTAL.CZ

Na mapě

Top