Koncert polské rockové legendy SBB

Koncert polské rockové legendy SBB

Datum :
Místo:

Vstupenky

Informace o akci

SBB míří do Přerova
Lahůdka nejen pro rockové fajnšmekry

Majstrštyk v podobě zorganizování jediného letošního koncertu legendární polské rockové kapely SBB v České republice se podařil pořadatelům v Městském domě v Přerově. Secesní sál měšťáku se totiž 16. března v 19.30 hodin rozezní pro SBB charakteristickým mixem žánrů, pohybujících se na pomezí progresivního rocku, blues-rocku a jazz-rocku. Husarský kousek se zdařil díky krátkodobému pobytu bubeníka z původní sestavy Jerzy Piotrowskieho v Evropě.
„Díky osobní komunikaci s manažerem kapely Tomaszem Koperwasem a zakladatelem bandu Józefem Skrzekem se podařilo dohodnout zdánlivě nemožné,“ uvedl vedoucí programového oddělení Městského domu Pavel Ondrůj. Kapela se totiž na jeden den kvůli přerovskému koncertu uvolní z nahrávacího studia v nedaleké Opoli, kde bude pracovat na nové desce. „Využil jsem svých kontaktů mezi polskou hudební komunitou. Dovézt SBB do Přerova byl můj dávný sen,“ doplnil Ondrůj.
Kapela je českému publiku velmi dobře známá už od svých začátků. V Městském domě v Přerově odehraje SBB koncert v původní sestavě: Józef Skrzek, Apostolis „Lakis“ Anthimos a bubeník Jerzy „Keta“ Piotrowski. V plné síle tak s novými skladbami i starými hity potěší pamětníky i mladé příznivce. Význam zkratky SBB původně znamenal Silesian Blues Band, později se však přejmenovali na Szukaj, Burz a Buduj – tedy Hledej, boř a buduj. V roce 1971 kapelu založil multiinstrumentalista a vokalista Józef Skrzek. Předprodej vstupenek je na pokladně Městského domu nebo v síti Ticketportal.

Galerie

picture Koncert polské rockové legendy SBB
picture Koncert polské rockové legendy SBB

Na mapě

Top