Tisková zpráva - KISS

KISS

KISS
„40th anniversary tour“

8.6.2015 PRAHA – O2 ARENA

VSTUPENKY V SÍTI TICKEPORTAL www.TICKETPORTAL.cz

CENY VSTUPENEK: 1350 – 1990,- Kč

PŘEDNOSTNÍ PŘEDPRODEJ PRO ČLENY FAN KLUBU A KLUBU LIVE NATION (MŮJ LIVE NATION)

OD 20. LISTOPADU 2014 (9:00 HODIN) DO 21. LISTOPADU 2014 (18:00 HODIN).

PŘEDPRODEJ NA TERMINÁLECH BUDE ZAHÁJEN 24.11.2014 V 9:00 HODIN

AMERICKÁ ROCKOVÁ LEGENDA KISS, KTERÁ OD SVÉHO VZNIKU V ROCE 1973 PRODALA VÍCE NEŽ 100 MILIÓNŮ ALB, SE V LÉTĚ 2015 VRÁTÍ DO EVROPY A U PŘÍLEŽITOSTI SVÉHO 40. VÝROČÍ NAVŠTÍVÍ I ČESKOU REPUBLIKU. V PRAŽSKÉ O2 ARENĚ PŘEDSTAVÍ ZÁSADNÍ HITY SVÉ DLOUHOLETÉ KARIÉRY.

Legenda světového glam rocku a jedna z průkopnických kapel hororově pojaté bombastické jevištní show odstartovala svou hvězdnou dráhu v roce 1973 v New Yorku.

U jejího zrodu stáli zpívající basista Gene Simmons (vl. jménem Eugene Klein, resp. Chaim Witz, nar. 25. srpna 1949 v Haifě v Izraeli) a zpívající kytarista Paul Stanley (vl. jménem Stanley Eisen, nar. 20. ledna 1952 v New Yorku), kteří spolu působili v kapele Wicked Lester. Oba jsou potomky židovských rodin uprchnuvších před nacismem ze střední Evropy. Pročež občasná obvinění, že dvojice písmen S v logu kapely, připomínající blesky, má být reminiscencí znaku SS, jsou zcela absurdní.

Formaci KISS na prahu její existence doplnil bubeník Peter Criss (vl. jménem Peter Criscuola, nar. 20. prosince 1945 v Brooklynu) a excentrický kytarista Ace Frehley (vl. jménem Paul Daniel Frehley, nar. 27. dubna 1951 v Bronxu). Skupina od počátku razila jasný a hmatatelný styl i image. Hudba se pohybovala na rozhraní glam rocku a dobového hard rocku s jednoduchými údernými slogany. Členové kapely používali výrazný maku up, kostýmy a bombastickou jevištní show. Vodítkem byla jak prezentace New York Dolls a Alice Coopera, tak Simmonsova zamilovaná komicsová literatura.

V roce 1974 KISS debutovali eponymním albem, po němž v rychlém sledu následovala nejvýraznější alba jejich kariéry jako Hotter Than Hell (1974), Dressed To Kill (1975),Alive ! (1975), Destroyer (1976), Rock and Roll Over (1976), Love Gun (1977) a Alive II (1977).

Po čtveřici sólových alb, které všichni členové KISS vydali v tentýž den v roce 1978, následovala o rok později deska Dynasty. Ta sice přinesla velký hit I Was Made For Lovin´ You, ale znamenala razantní příklon ke komerčnějším trendům jak v hudbě, tak v nové image.

Na prahu 80. let KISS odkládají masky a kostýmy a s vervou se vrhají do proudu formujícího se streetrocku. Dochází i k personálním změnám. Vedle cílevědomých kapitánů Simmonse a Stanleyho jsou alkoholické a drogové excesy druhých dvou členů kapely natolik neúnosné, že dochází k jejich výměně. Na místo Petera Crisse nastoupil v roce 1980 Eric Carr, který byl v řadách kapely až do své předčasné smrti 24. listopadu 1991, kdy podlehl rakovině. Kytarista Ace Frehley musel být už při nahrávání předcházejících alb občas ve studiu nahrazen. Kapelu oficiálně opustil v roce 1982. Jeho místo zaujal Vinnie Vincent, poté krátce Mark St. John a v prosinci 1984 Bruce Kulick. I v osmdesátých letech se KISS zejména v Americe těšili velké přízni publika například s albem Lick It Up (1983). Spekulace o možném znovusjednocení původní sestavy však nikdy neutichly. Mezitím zesnulého Carra nahradil renomovaný bubeník Eric Singer a sestava působila až do počátku roku 1996, kdy ke znovusjednocení původních KISS skutečně došlo. 40 tisíc vstupenek na první comebackový koncert bylo 20. dubna 1996 prodáno za 47 minut.

Znovusjednocení oficiálně trvalo do roku 2002 a přivedlo KISS i na dvě koncertní návštěvy Prahy.

Co do albové produkce se na světě v roce 1996 objevil titul MTV Unplugged, o rok později pak nepříliš povedený Carnival of Souls, natočený těsně před znovusjednocením v nemotorné snaze zachytit do plachet grungeový vítr. Deska původně neměla být vydána, ale v masovém měřítku unikla mezi fanoušky, a tak se kapela přece jen rozhodla k jejímu dodatečnému vydání. Řadová deska ve staronové sestavě vyšla roku 1998 pod názvem Psycho Circus.

V roce 2003 následovala pak společná nahrávka s melbournskými symfoniky Alice IV. Tady definitivně zaujal Frehleyho místo Tommy Thrayer, který s kapelou ovšem spolupracoval už předtím. Rok 2006 ještě přinesl souhrn živých desek KISS Alive I, II, III a záznam Millennium koncertu 2000.

Rok 2008 se nesl v duchu velkého návratu a vyprodaného turné po Evropě a Skandinávii, přičemž sestavu vedle Stanleyho, Simmonse a Thrayera tvořil i staronový Eric Singer. Ve stejném roce se KISS vrátili do Prahy, 6. června 2008 vystoupili v totálně vyprodané Sazka Areně. O rok později pak své fanoušky potěšili další řadovou deskou, která dostala název „Sonic Boom“. Na turné k této desce opět zavítali do České republiky, psal se rok 2010 a tentokrát se krom Prahy dočkali i fanoušci v Ostravě. Oba koncerty byly opět vyprodány.

Rok 2012 přinesl novinku s názvem „Monster“. Album bylo nahráno v hollywoodském Conway studiu a produkoval ho zpěvák Paul Stanley a Greg Collins (Red Hot Chili Peppers, U2, System Of A Down). Kapela pak loni nahrávku představila i v beznadějně vyprodané O2 areně.

Gene Simmons: basa/zpěv
Paul Stanley: zpěv/kytara
Tommy Thayer: kytara/zpěv
Eric Singer: bicí/zpěv
KISS

www.kissonline.comwww.livenation.cz

Top