Wintonův vlak

Wintonův vlak

Datum: 7. května 2020
Místo: DK Metropol, Senovážné nám. 2, České Budějovice České Budějovice 1

Vstupenky

Čtvrtek
7
Kvě. 2020
19:00
Wintonův vlak

Informace o akci

Wintonův vlak / Mario De Rose

Nová opera o lidskosti a hrdinství v kritických okamžicích Opera o lidech, kteří našli sílu vystoupit z řady a pomohli tam, kde mnozí jiní ubližovali, nebo měli strach. Inspiruje se životem sira Nicholase Wintona, který v roce 1939 zachránil 699 československých židovských dětí a stal se tak jedním z nositelů světla v časech temnoty.

Inscenaci připravujeme v koprodukci s Dolnobavorským zemským divadlem v Pasově v režii jeho intendanta Stefana Tilcha. Libreto i hudbu napsal Mario De Rose, s dramaturgickým přispěním Pavla Drábka a Simony Petrů. Opera se skládá ze tří částí - první, Conditio humana (Lidská podstata), je o zranitelnosti, slabinách a náchylnosti k ubližování, druhá, Horror noctis (Děsy noci), o zdánlivě nekonečné temnotě, a poslední, Lux (Světlo), je o jiskrách naděje, okamžicích, kdy se rozhodneme změnit běh věcí, a konečně o návratu k toleranci, laskavosti, úctě, osobním svobodám a lidským právům.

Wintonův vlak je poctou známým i zapomenutým hrdinům, kteří se dali všanc a přispěli k tomu, aby svět byl o něco laskavějším místem k životu.

Na mapě

Top