Detail info
Close

TOMATITO (ES)

JAZZ MEETS WORLD
TOMATITO (ES)

Místo:

Vstupenky

Informace o akci

Tomatito (kytara) / José del Tomate (kytara) / Morenito de Íllora (zpěv) / Kiki Cortiñas (zpěv) / Israel Suárez "Piraña" (perkuse) / Karime Amaya (tanec)   

Tomatito se vrací do Prahy, aby jí rozproudil krev flamencovým temperamentem

Držitel sedmi cen Latin Grammy v kategoriích flamenco a latin-jazz, virtuózní kytarista Tomatito, předvede se svojí kapelou španělský romský muzikantský šarm a strhující projev 6. května 2023 v pražském Divadle Hybernia. Po jeho boku budou excelovat i zpěvák Morenito de Íllora a tanečnice Karime Amaya.

Mistra flamencové kytary Tomatita si naše publikum dávno stihlo zamilovat. V letech 2004 a 2013 například exceloval na festivalu Kytara napříč žánry. V roce 2018 v pražském Rudolfinu jsme měli možnost slyšet Tomatita v pro flamenco nezvyklé nástrojové konstelaci, ve více než dvě dekády fungujícím duu, které s ním vytvořil pianista Michel Camilo. Nyní se Tomatito vrátí v plné síle se skupinou, kterou tvoří jeho syn, neméně talentovaný kytarista José del Tomate, zpěváci Morenito de Íllora a Kiki Cortiñas, perkusista Israel Suárez „Piraña“ a tanečnice Karime Amaya.

Tomatito, vlastním jménem José Fernández Torres (*20. srpna 1958, Fondón, Almería, Španělsko) se narodil do muzikantské rodiny a jeho dva strýčkové byli profesionální kytaristé. Není divu, že už od útlého věku hrával flamenco. Opravdový průlom ovšem nastal, když mladíka při jeho nomádském hraní po andaluských klubech objevil samotný Paco de Lucía a zaručil se za jeho talent.
Autentičnost Tomatitovy hudby, opravdový duch flamenca, je ovšem dána nejen geniem loci a úctou hudebníka k tradici, ale i životním stylem umělce. Není-li na turné, žije se svojí „rodinou, koňmi a kytarou“ na ranči ve stále ještě divokých polopouštních hornatých částech regionu Almería.
Tomatito nebude jedinou hvězdou večera, slavné osobnosti tvoří i jeho skupinu. Znám je především zpěvák Morenito de Íllora, vlastním jménem Guillermo Campos Jiménez (*1965, Íllora, Granda, Španělsko). Má za sebou úctyhodnou sólovou kariéru a řadu desek. Zazpíval si s takovými osobnostmi jako Camarón de la Isla, který ho, stejně jako Tomatita, pomohl představit širšímu publiku, a dále Mariquilla, La Tati, Javier Barón či Joaquín Cortés. Patřil k zakládajícím členům skupiny Pureza. V současnosti sám pracuje také jako hledač talentů a producent.
Mimořádně ceněnou umělkyní je také flamencová tanečnice Karime Amaya, narozená v roce 1985 v Mexiku. Nadání má v genech, vždyť její pratetou byla jedna z nejrespektovanějších osobností flamencového tance Carmen Amaya. Na pódiu Karime debutovala už jako devítiletá, se svými rodiči, tanečnicí Mercedes Amaya la Winy a kytaristou Santiagem Aguilarem. Od té doby podle vlastních slov nepřestala tančit. Vystupovala na prestižních festivalech po celém světě včetně USA a Japonska, má za sebou mj. spolupráci se španělským tanečníkem a choreografem Antoniem Canalesem a dnes již legendárním kytaristou Enriquem de Melchor.


Ticketportal je zárukou pravosti vstupenek

Na stránkách společnosti Ticketportal si vždy zakoupíte originální vstupenky.

Ticketportal nemůže zaručit pravost vstupenek zakoupených na přeprodejních portálech. Ticketportal s těmito společnostmi nemá nic společného a tento způsob přeprodávání vstupenek nepodporuje.

Doporučené

Top