Slečna Julie, Státní divadlo národů, Moskva

Slečna Julie, Státní divadlo národů, Moskva

Datum:
Místo:

Vstupenky

Informace o akci

17. září bude na scéně pražského divadla HYBERNIA uvedena inscenace Slečna Julie na motivy divadelní hry Augusta Strindberga

Všechny příznivce ruského divadla čeká skutečná divadelní událost - v rámci XXI. ročníku mezinárodního festivalu Divadlo Plzeň se poprvé představí na divadelních prknech v Plzni a v Praze moskevské Státní divadlo národů (Gosudarstvennyj těatr nacij) pod vedením národního umělce RF Jevgenije Mironova.

Příběh "pádu" hraběcí dcery, která se na jednu noc stala milenkou otcova sluhy, byl na konci 19. století vnímán jako "příliš odvážný a příliš naturalistický." Jediného uvedení se hra dočkala 14. března 1889 v prostorách studentského spolku v Kodani, přičemž titulní roli ztvárnila Strindbergova žena Siri von Essen. Ve Švédsku byla Slečna Julie zakázána cenzurou až do roku 1906. V současné době se však jedná o jednu z nejznámějších a nejhranějších divadelních her tohoto švédského dramatika.

Se zkoumáním hlubin psychologie hrdinky podobného typu má režisér inscenace, Thomas Ostermeier, již řadu zkušeností ze svého domovského berlínského divadla Schaubühne, kde inscenoval Ibsenova dramata Nora (2002) a Hedda Gablerová (2006). Hrdinky těchto her, napsaných přibližně ve stejnou dobu jako Slečna Julie, jsou „rodnými sestrami“ Stringbergovy hrdinky.

Hraji: Jevgenij Mironov, Chulpan Khamatova, Elena Gorinova.

Galerie

picture Slečna Julie, Státní divadlo národů, Moskva
picture Slečna Julie, Státní divadlo národů, Moskva

Na mapě

Top