Detail info
Close

SUZI QUATRO

SUZI QUATRO

Místo:

Vstupenky

Informace o akci

SUZI QUATRO /UK/

22.4.2023 Sono Centrum, Brno

23.4.2023 Lucerna Velký sál, Praha

Start koncertů: 19:30 h

www.brnokoncert.cz

Energická nestorka rock and rolluSuziQuatropřipravuje další návrat do ČR! Naposledy u nás vystoupila těsně před první covidovou uzávěrou v rámci turné No Control, nadcházející koncerty se uskuteční 22.4. v brněnském Sonu a 23.4.2023 ve Velkém sále pražské Lucerny.

Dáma s „baskytarou zavěšenou proklatě nízko“, která na začátku června 2022 slaví své 72. narozeniny, během covidu nezahálela.Výsledkem je deska s názvem TheDevil In Me z jara 2021, takže návštěvníci koncertů v ČR se mohou těšit na novinkové skladby zahrané naživo na velkém koncertním aparátu. Nebudou ale chybět ani zásadní písně jejího repertoáru: od A Girl LikeMe, přes Rocking In the Free World čiCantheCan po samozřejmě nesmrtelné Stumblin In a IfYouCan’tGiveMe Love.

Suzi Quatro, vlastním jménem SuziQuatrocchio, se narodila 3. 6. 1950. V dětství a mládí se učila na klavír a bicí, a když jí bylo 14 let, otec jí dal první baskytaru FenderPrecision (kterou vlastnila ještě v roce 2007). Svou první skupinu – Suzi Soul &ThePleasureSeekers - založila se svými sestrami ještě v tom samém roce. Tato dívčí kapela absolvovala mimo jiné turné po amerických vojenských základnách, Suzi později popisovala bez sentimentu, jak musely nosit minisukně a paruky, a většina vystoupení se odehrávala v kabaretech, kde záleželo víc na tom, jak vypadají, než jak jim to hraje a zpívá.

V roce 1970 Suzi pozval do Anglie producent Mickie Most, který si jí získal příslibem podpořit jí ve vlastní kariéře a „udělat novou Suzi Quatro“. Předtím totiž dostala nabídku od ředitele amerických ElectraRecords, aby se stala „novou Janis Joplin“, která by zaplnila mezeru po zemřelé legendě, to ale interpretka odmítla. Dala tedy přednost vlastní kariéře ve Velké Británii, což jí přineslo v sedmdesátých letech úspěchy a řadu hitů: CanTheCan (1973, 1. místo anglické hitparády), 48 Crash (1973), DevilGate Drive (1974, 1. místo v Anglii), IfYouCan´tGiveMe Love (1978) nebo duet s Chrisem Normanem ze SmokieStumblin´In (1979).

Suzi Quatro byla první ženou, která v rocku převzala do té doby výhradně mužskou dominantní roli v rámci kapely jako zpěvačka i muzikantka. V zásadě byla první rockovou frontwoman. Za svůj vzor ji označila ChrissieHynde z ThePretenders i baskytaristka legendárních TalkingHeads Tina Weymouth.

Suzi Quatro se objevila v řadě filmů, mimo jiné v jedné epizodě detektivní série Dempsey a Makepeaceová nebo Vraždy v Midsomeru. Účinkovala také v divadle a v současné době moderuje každý týden vlastní rock and rollový pořad v britské rozhlasové stanici BBC 2.

Ticketportal garantuje pravost vstupenek
Na stránkách společnosti Ticketportal si vždy zakoupíte originální vstupenky.
Ticketportal nemůže zaručit pravost vstupenek zakoupených na přeprodejních portálech. Ticketportal s těmito společnostmi nemá nic společného a tento způsob přeprodávání vstupenek nepodporuje.

Top