ROMEO A JULIE, ND moravskoslezské

NÁRODNÍ DIVADLO MORAVSKOSLEZSKÉ
ROMEO A JULIE, ND moravskoslezské

Datum:
Místo:

Vstupenky

Informace o akci

Divadlo Antonína Dvořáka
Smetanovo náměstí 3104/8A, Ostrava - Moravská Ostrava

CHARLES GOUNOD
Dramaturgie: Daniel Jäger
Hudební nastudování: Tomáš Brauner
Dirigent: Tomáš Brauner
Scéna: Jozef Ciller
Kostýmy: Katarína Holková
Sbormistr: Jurij Galatenko

Nesmrtelný příběh veronských milenců Romea a Julie je znám z mnoha podob. Ať již z původní literárně-divadelní od Williama Shakespeara nebo také z hudební – například z dramatické symfonie Hectora Berlioze, slavného Prokofjevova baletu a zejména opery Charlese Gounoda.
Poprvé se Gounod zmiňuje v korespondenci o svém záměru kompozice opery podle slavné Shakespearovy tragédie již koncem roku 1864. Jules Barbier a Michel Carré vytvořili libreto v prvních třech měsících následujícího roku. Na rozdíl od literární předlohy Felice Romaniho pro Belliniho operu "Kapuleti a Montekové" z roku 1830, jenž je ve výsledku Shakespearovou tragédií pouze inspirována, se libreto Gounodovy opery drží slavné předlohy víceméně věrně.
Skladatel započal s kompozicí v dubnu roku 1865 a dílo dokončil o pouhé tři měsíce později. Nejdříve pomýšlel na to, že se opera bude uvádět s mluvenými dialogy, ale během příprav prvního divadelního provedení narychlo dokomponoval recitativy. Zachoval původní členění na pět jednání, přičemž zpívaný prolog přidal až na konci zkoušek, stejně jako slavnou Juliinu valčíkovou árii. Světová premiéra se uskutečnila v pařížském Théâtre Lyrique 27. dubna 1867.
V připravované ostravské inscenaci vytvoří hlavní role přední sólisté opery NDM doplnění o vynikající hosty.
Premiéra 15. prosince 2011, Divadlo Antonína Dvořáka

Vstupenky na prodejních místech Ticketportal a nebo je můžete
zakoupit a vytisknout on-line přímo na ticketportal.cz - HOMEtickets!

NÁRODNÍ DIVADLO MORAVSKOSLEZSKÉ NA TICKETPORTAL.CZ

Na mapě

Doporučené

Top