Detail info
Close

Pavel Šporcl - Paganiniana Tour 2021

Pavel Šporcl - Paganiniana Tour 2021

Místo:

Vstupenky

Informace o akci

Paganiniana Tour 2021 /
„Mount Everest houslového repertoáru“
Pavel Šporcl, nejpopulárnější český houslista současnosti, se vydává do nejvirtuóznějších vod houslového repertoáru na svém novém albu Paganiniana a na něj navazujícím turné.
Pavel Šporcl natočil v průběhu roku 2020 nové album Paganiniana. Po několika nosičích mimo oblast klasické hudby se tímto albem vrací do niternějších hudebních sfér a repertoáru, který je mu nejbližší. Na desku Paganiana si vybral skladby, které patří k nejtěžším v sólovém houslovém repertoáru a jsou výsadou jen hrstky světových houslistů. K těmto skladbám patří Paganiniho Capriccio č. 24, Milsteinova Paganiniana, Ernstova Poslední růže, Schnittkeho dílo A Paganini či vlastní virtuózní variace na píseň Kde domov můj. Velmi záslužným počinem je bezesporu světová premiéra nahrávky skladby Capriccio prvního velkého českého houslového virtuóza Josefa Slavíka a Kadence k houslovému koncertu N. Paganiniho od největšího českého houslisty historie Jana Kubelíka.
Album vychází v srpnu 2021 (celosvětově v říjnu 2021) u světoznámé německé firmy Hänssler Classic https://haensslerprofil.de/. Pavel Šporcl se tím v katalogu nahrávek zařadil vedle takových světových hvězd klasické hudby, jako jsou dirigenti Herbert Blomstedt, Sir Colin Davis, Christian Thielemann, klavírista Gerhard Oppitz či housloví kolegové Christian Tetzlaff a Frank Peter Zimmermann. V současné době již Pavel Šporcl jedná o dalších nahrávkách pro tento mimořádný label.
Tradiční turné v průběhu podzimních měsíců na album Paganiniana navazuje. Program vychází z nahraných skladeb, aby mohli posluchači sami slyšet tento mimořádný repertoár. Zastávky turné zahrnují krajská a okresní města ČR. Vzhledem k intimnímu repertoáru se koncerty uskuteční v komornějších sálech. Hostem koncertů je kytarista a skladatel Lukáš Sommer, se kterým Pavel Šporcl zahraje skladby N. Paganiniho a L. Sommera. Paganini byl sám vynikající kytarista, a mnoho jeho skladeb napsal právě pro kombinaci těchto dvou nástrojů.

Info pro ZTP/P: osoby ZTP/P dle platného ceníku, doprovod jedné osoby zdarma
pro vozíčkáře místa vyhrazena, bezbariérový přístup zajištěn
rezervace vstupenek ZTP/P: +420 224 091 439, rezervace@ticketportal.cz

Vážení a milí fanoušci krásné hudby,
jsme rádi, že i přes nepříjemná a omezující opatření jste se rozhodli navštívit koncert houslisty Pavla Šporcla. Jsme Vám za to velmi vděčni a věříme, že prožijete výjimečný večer plný hudby.

Je naší povinností Vás upozornit, že při návštěvě kulturní akce stále platí opatření O - T - N. Prosíme Vás, abyste sebou měli potvrzení o ukončeném očkování nebo laboratorní potvrzení o prodělané nemoci Covid-19 (do 180 dní od prvního pozitivního testu) nebo negativní PCR test, který nesmí být starší než 7 dní či antigenní test ne starší než 72 hodin.
Bez výše uvedeného máme povinnost Vám neumožnit vstup do sálu.
Případně máme povinnost Vás požádat o provedení samotestu na místě. Antigenní test si můžete donést vlastní, nicméně test musíte provést až před personálem přítomným na koncertě a výsledek testu musí být negativní. Vyhodnocení testu trvá minimálně 15 minut, je tedy nutné přijít s dostatečným časovým předstihem.
Před vstupem do sálu Vám bude k dispozici dezinfekce. Po celou dobu konání koncertu se ve všech prostorách musíte pohybovat se zakrytými ústy a nosem respirátorem.
Děkujeme za pochopení a přejeme Vám příjemný zážitek.


Ticketportal je zárukou pravosti vstupenek

Na stránkách společnosti Ticketportal si vždy zakoupíte originální vstupenky.

Ticketportal nemůže zaručit pravost vstupenek zakoupených na přeprodejních portálech. Ticketportal s těmito společnostmi nemá nic společného a tento způsob přeprodávání vstupenek nepodporuje.

Top