Detail info
Close

Něco pro lidi - Vojtěch Štěpánek

NÁRODNÍ DIVADLO MORAVSKOSLEZSKÉ
Něco pro lidi - Vojtěch Štěpánek

Místo:

Vstupenky

Informace o akci

Vojtěch Štěpánek: NĚCO PRO LIDI
Režie Tomáš Jirman
Dramaturgie Daniela Jirmanová
Scéna David Bazika
Kostýmy Eva Kotková

"A i kdyby ten bagrista zas ráno přišel a rozjezdil to tady napadrť, budu vědět, že nad nima jde vyhrát! Radegaste, ty to vidíš! Vítězství! Kluci, tohle pivo je na mě!"

Na cestě táhnoucí se odkudsi kamsi vyrostlo kdysi dávno kamenné stavení: hospoda. Svatyně všech žíznících a hladovějících, místo, kde je možné prožívat pocity hluboké sounáležitosti v radostném společenství přátel, příště zas rozjímat v tichu takřka posvátném… Jako by tu stála odjakživa a na věky věků.
Ambiciózní plán nového starosty však jednoho dne otřese i těmi největšími jistotami: hospoda musí ustoupit rozvoji, na jejím místě bude vybudováno něco lepšího, modernějšího, zkrátka "něco pro lidi".
Skupina nejvěrnějších štamgastů se proto rozhodne vzít situaci do vlastních rukou, možná i za cenu nasazení vlastních životů. Slova a sliby, vyřčené ve svatyni, však nelze podceňovat, a tak se štamgasti ocitnou v situaci o mnoho komplikovanější, než je záchrana jedné hospody - mají možnost ovlivnit osud celého lidstva. Stačí jen přijít na to, co udělat, aby to bylo skutečně "něco pro lidi".

Hříčka Něco pro lidi je vtipným podobenstvím o smyslu (hospodského) světa. Její autor ji napsal na míru konkrétním hercům, na míru současné době a na míru místu, kde se inscenace odehrává: Divadelnímu klubu v Divadle Jiřího Myrona, který se nachází až pod střechou této budovy, tedy téměř na dotek nebesům a pivnímu bohu Radegastovi.
Světová premiéra 15.10.2021, Divadelní klub Divadla Jiřího Myrona

Vstupenky v distribuci na prodejních místech Ticketportal a nebo je můžete zakoupit a vytisknout online na ticketportal.cz - HOMEtickets!

NÁRODNÍ DIVADLO MORAVSKOSLEZSKÉ
PROGRAM NA TICKETPORTAL.CZ


Ticketportal je zárukou pravosti vstupenek

Na stránkách společnosti Ticketportal si vždy zakoupíte originální vstupenky.

Ticketportal nemůže zaručit pravost vstupenek zakoupených na přeprodejních portálech. Ticketportal s těmito společnostmi nemá nic společného a tento způsob přeprodávání vstupenek nepodporuje.

Doporučené

Top