MELISSA ALDANA QUARTET (CL/ NO/ US)

JAZZ MEETS WORLD
MELISSA ALDANA QUARTET (CL/ NO/ US)

Místo:

Vstupenky

Informace o akci

Melissa Aldana – saxofon, Lage Lund – kytara, Pablo Menares – kontrabas, Kush Abadey – bicí  

Melissa Aldana se vrací do Prahy s novou životní energií a nejosobnějším albem  

Během covidu si chilská, v New Yorku působící saxofonistka sáhla na dno. Rozpad manželství, samotu, dočasnou ztrátu milované profese, existenční obavy a depresi ovšem dokázala přeměnit v inspiraci pro svoji možná nejlepší desku 12 Stars, a hlavně v novou chuť do života a do muziky. Virtuózní, temperamentní a půvabná Melissa Aldana vystoupí se svým kvartetem 27. března ve Velkém sále pražské Novoměstské radnice.  
Kvality alba 12 Stars (Blue Note, 2022) rozpoznala i porota Grammy, v kategorii Nejlepší improvizované jazzové sólo nominovala Melissu za její výkon ve skladbě Falling. Šlo už o druhou nominaci v této kategorii. Tu první si saxofonistka vysloužila díky kusu Elsewhere z alba Visions (Motéma, 2019), inspirovaného uměním malířky Fridy Kahlo. Visions ostatně Melissa v roce 2019 naživo představila i pražskému publiku.  
„Když hraju, otevřu srdce každému. Neexistují žádné rasy, generační rozdíly, odlišné kultury, zůstane jen krása okamžiku,“ vyznala se Melissa Aldana v nedávném rozhovoru pro Jazz Times. Hudba hýří nápady a samotná hudebnice vitalitou, přestože vznik jejího posledního, v pořadí šestého alba 12 Stars neprovázely zrovna příznivé okolnosti.   
Melissu Aldana doprovodí v Praze dokonale sehraná sestava. S kontrabasistou Pablem Menaresem saxofonistka hrála už během svých začátků v Chile, bubeník Kush Abadey je spolužák z Berklee. A s „šéfkou“ se už sžil i původem norský kytarista Lage Lund.   

Ticketportal garantuje pravost vstupenek
Na stránkách společnosti Ticketportal si vždy zakoupíte originální vstupenky.
Ticketportal nemůže zaručit pravost vstupenek zakoupených na přeprodejních portálech. Ticketportal s těmito společnostmi nemá nic společného a tento způsob přeprodávání vstupenek nepodporuje.

Galerie

Doporučené

Top