Detail info
Close

INTERNATIONAL FESTIVAL BALLET - «LABUTÍ JEZERO»

INTERNATIONAL FESTIVAL BALLET - «LABUTÍ JEZERO»

Místo:

Vstupenky

Informace o akci

Až budou letos v létě představeny obecenstvu nové programy Labutí jezero, Louskáček, dostane St. Petersburg Festival Ballet nový název. 

Šokovaný a zasažený nelidskou agresivtou ruské války proti Ukrajině, změní slavný baletní soubor svůj název na International Festival Ballet. 

International Festival Ballet
 (Mezinárodní baletní festival) 

Touto změnou umělci vyjadřují svůj neochvějně jasný postoj. Festival Ballet je mezinárodní baletní soubor, který má nadnárodní podstatu a vyjadřuje tak porozumění a soužití v poezii umění, hudby a tance. Od začátku války umělci vyjadřovali svůj postoj proti ruské agresi četnými protestními akcemi před každým svým vystoupením. Proto je nyní ohrožuje samo Rusko. Soubor, jehož součástí je i velké množství ukrajinských tanečníků, vnímá sám sebe přirozeně jako balet míru a soudržnosti mezi všemi lidmi. 

Umělecky balet představuje ruskou školu klasického baletu v její nejčistší podobě. Přísná elegance v kombinaci s moderními vlivy a vlivy 21. století, to je především prvotřídní taneční výkon – to vše v kombinaci s nádhernými kostýmy a monumentálními výpravami. 

Nesmrtelná baletní klasika Petra I. Čajkovského je známá po celém světě a nepřestává okouzlovat lidi všech věkových kategorií. Každý zná romantický příběh „Labutí jezero“, ve kterém vystupují bílá a černá labuť a který se stal se synonymem elegance klasického baletu na nejvyšší úrovni. A příběh baletu „Louskáček“ nabízí uchvacující zimní a vánoční kouzlo pro celou rodinu. Jedinečná představení International Festival Ballet oživují oblíbené balety v úchvatné kráse a dokonalosti.

Baletní představení “Labutí jezero” (Balet o dvou dějstvích na hudbu P. I. Čajkovského)

Nemásmyslznovuopakovatobsahpříběhůtěchtonesmrtelnýchuměleckýchděl, stačíříci, žediváci, kteřípřijdounatatopředstavení, senakrátkoudobuponořídosvětaromantiky a krásy, aletakézískajíspoustudojmůpoté, coproniknoudofeériílásky a smrti, věrnosti a zrady, smíchu a slz, strachu i odvahy, dovšehotoho, cosouvisísesvětovoukulturou, sesvětovýmdědictvím a s mistrovskýmiuměleckýmidíly z celéhosvěta.

Vynikajícíhereckýsoubor, ztělesňujícívšeto, čemuseříká “školaklasickéhobaletu“ – tedypřísněklasickoueleganci, svěžídechjednadvacátéhostoletí, dokonaloutechnikuprovedení a neomezenoušířiruskéduše v kombinaci s vpravděkrálovskounádheroukostýmů a dekorací.

Baletnísoubor INTERNATIONAL FESTIVAL BALLET bylzaložen v roce 2011. Skupinasjednotilamladé a talentovanéumělce z nejlepšíchdivadel.

V současnédobějsouumělcize INTERNATIONAL FESTIVAL BALLET častokandidátiidržitelédivadelníceny „Zlatámaska“, vítězovéruských a mezinárodníchsoutěžíidržiteléprestižníchocenění a vyznamenání.

Soubor s velkýmúspěchemhostovalo v USA, v Itálii, v Německu, veFrancii, v Holandsku, v Belgii, veFinsku, v Portugalsku, v Číně, v Brazílii, v Mexiku a v dalšíchzemích.

Ohlasy:

***
V průběhuvečerabezchybnéhotancebyloslovo „dokonalost“ právětímslovem, které se mezinávštěvníkyvyskytovalonejvíce…
Daily News, Kanada

***
Všebylopřipravenomistrovsky. Tancepředstavujíúchvatnévyjádřeníradosti .Jsouzárukouprofesionálníkoncepce a hlubokéhocítění v současnémbaletu.
Corriere Della Sera, Itálie

***
Zářícíhvězdybaletu v úchvatnémprostředí!
Le Parisien, Francie

***
V proudukrásněvystrojenýchtanečníkůdivákpoznáopravdovémistrovství.
Boston Globe, USA

***
Vysokátanečníúroveň se setkala s obrovskýmoceněním, hlavnědíkyvelkémumistrovství a klasickéčistotěprovedení, s čímž se u americkéhobaletusetkávámevelicezřídka.
New York Times, USA

***
Souborjesložen z mladýchtalentovanýchtanečníkůpředstavujícíchbudoucnostruskéhobaletu. Díkysíle a sportovnítrénovanostijsouschopni bez problémůzvládnoutklasikuipožadavkysoučasnéhobaletu. Členovésouborudokládajíbezednéschopnostisvéhoumění, kteréjsmezvyklívídat u tanečníkůVelkéhodivadla.
HoustonChronicle, USA


Ticketportal je zárukou pravosti vstupenek

Na stránkách společnosti Ticketportal si vždy zakoupíte originální vstupenky.

Ticketportal nemůže zaručit pravost vstupenek zakoupených na přeprodejních portálech. Ticketportal s těmito společnostmi nemá nic společného a tento způsob přeprodávání vstupenek nepodporuje.

Top