HUDBA NA ZÁMKU: L.Rozsnyó, M.Melkusová, E.Kalová

HUDBA NA ZÁMKU: L.Rozsnyó, M.Melkusová, E.Kalová

Místo:

Vstupenky

Informace o akci

HUDBA NA ZÁMKU: L'amantesegreto (Tajemný milenec)
Lucie Rozsnyósoprán
Markéta Melkusovácembalo
Eva Kalová housle 

Láska nabízí radost, ale i trápení, téma tolik oblíbené napříč staletími a kulturami. Koncertní program L'amantesegreto (tajemný milenec) nese název podle stejnojmenné kantáty od slavné benátské skladatelky Barbary Strozzi, kde je zachycena vášnivá zpověď tajemného milence, který je odhodlán raději zemřít, než by jeho trýznivá láska byla odhalena.
Program je zarámován skladbami slavného a nejznámějšího tvůrce oper - Claudia Monteverdiho (1567-1643). Prolog “Hudby” k příběhu o Orfeově hledání ztracené lásky otevírá tento kaleidoskop různých situací a aspektů, protínajících se pohledů očima básníků a hudebních skladatelů sedmnáctého století.
Závěrečná Monteverdiho píseň Quelsguardosdegnosetto vyšla 1632 ve sbírce Scherzimusicali (Hudební žerty) jako intimní zpověď pokoušeného a naoko odmítaného milence, ale i jako taková je prodchnuta divadelností a nespoutanou emocionalitou výčitek a usmíření - "Klidně mne svým pohledem probodni, když mne ale potom svým pohledem zase uzdravíš."
V programu dále zazní skladby celé řady slavných skladatelů tehdejší doby, jakými byli například: GirolamoFrescobaldi, FrançoisCouperin, Alessandro Scarlatti, Georg Friedrich Händel a mnoho dalších. 

Vstupenky v distribuci na prodejních místech Ticketportal anebo je můžete zakoupit on-line přímo na ticketportal.cz a ihned vytisknout-HOMEtickets!
Další info:
nečíslovanásedadla / sleva pro seniory ve věku 65let a více (cena po slevě 80Kč,žádejte na prodejních místech ticketportal.cz nebo zvolte online v nákupním košíku)/bezbariérovýpřístupANO,
zvláštní sektor pro vozíčkáře a ostatní držitele průkazu ZTP / PNE / každý návštěvník musí mít vlastní vstupenku

 Ticketportal garantuje pravost vstupenek

Na stránkách společnosti Ticketportal si vždy zakoupíte originální vstupenky.

Ticketportal nemůže zaručit pravost vstupenek zakoupených na přeprodejních portálech. Ticketportal s těmito společnostmi nemá nic společného a tento způsob přeprodávání vstupenek nepodporuje.

Top