Detail info
Close

CÜNEYT SEPETÇI (TR)

Rachot Production uvádí...
CÜNEYT SEPETÇI (TR)

Místo:

Vstupenky

Informace o akci

Cüneyt Sepetçi
R+ | TR

Romský klarinet i čtvrttónové klávesy z istanbulské svatby

I ty nejdivočejší balkánské kapely vyblednou, když je srovnáme se svatebními ansámbly z Istanbulu. Sóla klarinetisty Cüneyta Sepetçi připomínají ohnivý gejzír, který protínají řízné a věčně proměnlivé tóny čtvrttónových kláves, s doprovodem několika křížících se rytmických vrstev darbuky, tapanu i orientálně naprogramovaných lichých rytmů. Závratně vzpínající se melodie vyostřuje pronikavý zvuk dvouplátkové zurny i evropských houslí. Poslední album vydal Sepetçi u kultovní značky Living Music Duplication, kterou v Novém Mexiku vedou členové skupiny A Hawk and A Hacksaw. Album vzbudilo nadšenou reakci v odborném tisku, včetně respektovaného britského časopisu Wire, který otiskl několikastránkovou reportáž z istanbulské party, na níž byl Cüneyt Sepetçi hlavním účinkujícím.

Jeho domovská čtvrť Dolapdere leží hned za náměstím Taksim, které se roku 2013 stalo místem mnohadenních protestů proti developerské zástavbě parku Gezi. Na istanbulská měřítka se jedná o relativně malou čtvrt se silnou romskou komunitou, která zde žije už od dob Osmanské říše. Zvláště strategickou polohu má pro hudebníky: restaurace i pěší zóny, v nichž pulsuje noční život, jsou v těsném sousedství. Se svojí rodinou tu bydlí i Cüneyt Sepetçi, který pochází z dlouhého rodu romských muzikantů. Party, kterou měsíčník Wire popisuje, probíhá na náměstíčku na konci slepé ulice. Sepetçi testuje aparaturu, soundcheck plynule přejde v mnohahodinový koncert bez pauzy v ohlušující hlasitosti. Vedle klarinetu jsou dominantním nástrojem klávesy, v turecké hudbě relativně nový objev. Vytvářejí glissanda i laserově ostré mikrotóny, jejichž výšku lze přesně řídit ovládacím kotoučem. Tóny klávesového syntezátoru autenticky kopírují styl, jakým by hrála turecká citera kanun či akordeon, hráč má z obou nástrojů důkladnou průpravu, kterou aplikuje na klávesy.


Ticketportal je zárukou pravosti vstupenek

Na stránkách společnosti Ticketportal si vždy zakoupíte originální vstupenky.

Ticketportal nemůže zaručit pravost vstupenek zakoupených na přeprodejních portálech. Ticketportal s těmito společnostmi nemá nic společného a tento způsob přeprodávání vstupenek nepodporuje.

Galerie

picture CÜNEYT SEPETÇI (TR)
Top