Detail info
Close

COP 45 let.

COP 45 let.

Místo:

Vstupenky

Informace o akci

COP
45 let
Velký narozeninový koncert
20.11.2023 od 19:00
Praha, Lucerna – velký sál

Skupina COP oslaví 20.11. 2023 Velkým narozeninovým koncertem v pražské Lucerně 45 let své existence

Máte rádi bluegrass, folk a country & western? Pokud ano, pak vám českou bluegrassovou skupinu COP z Plzně nemusíme vůbec představovat. Bluegrass je hudební styl, který vznikl kolem roku 1948 ve Spojených státech. Konkrétně na americkém Jihu a nejvíce se mu dařilo v Jižní a Severní Karolíně, v Kentucky a Apalačaském pohoří. Skupina COP vznikla v roce 1978 pod vedením houslisty, zpěváka a textaře Bohouše Chaloupka . Letos 20. listopadu oslaví Velkým narozeninovým koncertem v pražské Lucerně 45 let své existence.
Zakládajícím členem a nynějším kapelníkem skupiny COP je otec herečky Kristíny Leichtové, zpěvák a kytarista Miroslav"Míša"Leicht, dále v ní působí zpěvák a hráč na mandolínu a housle Jiří Vopava, hráč na dobro Petr Sláma, baskytarista Ondra Jukl a zpěvák a hráč na banjo Martin Fridrich. Na svém kontě má skupina COP Zelenou Portu (1979), dvě nejprestižnější interpretační vítězství na festivalu PORTA (1980, 1981 a 1986) před vyprodaným plzeňským Lochotínem a Cenu Anděl Akademie české populární hudby v kategorii Folk & Country (2002). Také deset studiových a dvě živá alba. V roce 1993 COP nahrál album Tradition s vynikajícím britským zpěvákem bluegrass music Arthurem Robinsonem.
Skupina COP se díky své popularitě stala vítaným hostem všech významných hudebních přehlídek. Nikdo si už nedovede představit nejprestižnější festival folkové a country hudby Zahrada, legendární a nejstarší folkovou přehlídku Porta, nejstarší festival bluegrassové hudby v Evropě Banjo Jamboree nebo plzeňský festival Struny na ulici bez účinkování COPu. Tato skupina je nesmírně populární i v řadě zemí světa – nejvíce ve Velké Británii a na Slovensku.
Přijďte s COPem 20. listopadu 2023 do pražské Lucerny zavzpomínat nejen na největší hity této skupiny, které zlidověly, ale i na řadu skvělých muzikantů a hudebních osobností, které skupinou za 45 let její existence!!! Rozhodně nebudete litovat! Právem skupina COP získala v roce 2021 ZLATOU PORTU za celoživotní přínos.

Ticketportal garantuje pravost vstupenek
Na stránkách společnosti Ticketportal si vždy zakoupíte originální vstupenky.
Ticketportal nemůže zaručit pravost vstupenek zakoupených na přeprodejních portálech. Ticketportal s těmito společnostmi nemá nic společného a tento způsob přeprodávání vstupenek nepodporuje.

Top