Detail info
Close

ANA CARLA MAZA SÓLO (KUBA)

JAZZ MEETS WORLD
ANA CARLA MAZA SÓLO (KUBA)

Místo:

Vstupenky

Informace o akci

ANA CARLA MAZA SÓLO
Zpěvačka, violoncellistka a písničkářka se sofistikovanou klasickou průpravou a zároveň žhavou latinskoamerickou krví vzala svoji hudební dráhu do vlastních rukou. Bez producentů a vůbec mužských rádců. Temperamentní muzikantskou vizi nabídne posluchačům 25. dubna 2024 v pražském divadle Dobeška.

"V latinské muzice je to tak, že ženy zpívají a muži dělají všechno ostatní. Jenže já jsem se rozhodla udělat tentokrát všechno jinak. Bez producenta. Napsat si všechny partitury, nahrávat pod vlastním vedením. Mám klasické vzdělání. Můžu hrát Brahmse nebo Šostakoviče, což je pořádně komplikovaná muzika. Tak proč bych nepřijala tuhle malou výzvu a nenatočila latinskou desku tak, aby odrážela jen a jen moji ženskou empatii? Moji vášeň pro pozitivní oslavy a jako výraz spontánní radosti?" položila si Ana Carla Maza řečnickou otázku. A hned na ni odpověděla aktuálním albem Caribe (2023).

Jak pevně si i bez mužské podpory stojí v kramflecích ostatně sympatická hudebnice dokazuje i na famózních koncertech. Ani hra na violoncello přitom neudrží Anu v klidu. Ač samozřejmě hraje v sedě, soustředěně, s nespornou virtuozitou, jako kdyby tančila. Nebo s ní šili všichni muzikantští čerti. Její nespoutaná energie se pak velmi rychle přelije i do hlediště. Což neznamená, že by Ana Carla Maza nedokázala podat také tklivé, něžné balady. Dokáže, a s jakým citem!

Album Caribe (2023) znamenalo posun od sólových titulů, autorka si tu napsala aranžmá pro septeto. Což však neznamená, že by zanevřela na nelehkou a krásou disciplínu sólových akustických recitálů, při kterých dokáže bez pomoci elektroniky rozeznít cello a hlasivky tak naplno, že v aranžmá neslyšíte žádné prázdné místo.

Sólový koncert odehraje Ana Carla Maza v rámci série Jazz MeetsWorld.

Vstupenky v distribuci na prodejních místech Ticketportal a nebo je můžete zakoupit online přímo na ticketportal.cz a ihned vytisknout - HOMEtickets!!
Další info:
slevy NE / bezbariérový přístup NEUVEDENO

-TH-

Ticketportal garantuje pravost vstupenek
Na stránkách společnosti Ticketportal si vždy zakoupíte originální vstupenky.
Ticketportal nemůže zaručit pravost vstupenek zakoupených na přeprodejních portálech. Ticketportal s těmito společnostmi nemá nic společného a tento způsob přeprodávání vstupenek nepodporuje.

Doporučené

Top