Kulturní dům, Opavská 161, Dolní Benešov

Kulturní dům, Opavská 161, Dolní Benešov

Místo: Kulturní dům, Opavská 161, Dolní Benešov
Adresa: Opavská 161, Dolní Benešov
Navigovat

Vstupenky

Popis

Kulturní dům je příspěvkovou organizací města Dolní Benešov. V regionu patří k objektům s největší kapacitou, s kvalitní vybaveností a výhodnou lokací. V KD je možno konat kulturní, společenské, vzdělávací akce v různém rozsahu. K dispozici je velký sál s kapacitou 1000 stojících návštěvníků (koncerty), 600 sedících diváků u divadelních představení, 400 míst pro společenské akce s tancem (plesy, oslavy). Jeviště odpovídá vybavením požadavkům zájezdových divadel, koncertů velkých hudebních těles. K dispozici je dále přísálí s kapacitou cca 80 míst a barem pro oslavy, školení, projekce atd.

Filmový sál má kapacitu cca 50 míst, repre místnost 30 míst, baletní zrcadlový sál se sprchami 20 míst. Do celého objektu KD je bezbariérový vstup. Na střeše KD je vybudována hvězdárna. Přilehlá restaurace Neptun, kterou provozuje nájemce je organickou součástí KD, stejně jako vinárna v suterénu s kapacitou cca 50 návštěvníků. Před KD je velká parkovací plocha.  

Kulturní dům pořádá ročně mnoho akcí pro všechny věkové a zájmové skupiny. Mezi  významné nadregionální akce patří mezinárodní hudební festival Hudební jaro na Hlučínsku s dvacetiletou tradicí, Pivní slavnosti, tématické plesy, Cykly adventních koncertů, Děti dětem – setkání zdravotně postižených spoluobčanů Moravskoslezského kraje, atd.

Umělecké agentury realizují v KD bohaté spektrum uměleckých přehlídek (divadelní představení, tanec, hudba, mažoretky atd.)

V KD působí velká škála kroužků zájmové umělecké činnosti pro všechny věkové kategorie zájemců ze širokého okolí.

Na mapě

Top