SHALOSH / IL

JAZZ MEETS WORLD
SHALOSH / IL

Datum:
Místo:

Vstupenky

Informace o akci

Jazz Meets World 2018

Shalosh (Izrael)

Gadi Stern - piano / David Michaeli - kontrabas / Matan Assayag - bicí

Shalosh, jazzová kapela, která se chová jako rocková kapela, nebo chcete-li rocková kapela, která hraje jazz. Záleží na tom, jak to chcete slyšet. Jejich hudba je syrová, akustická, progresivní, která je nad jakýmkoli pravidlem stylu nebo definice. Navzdory klasickému triovému formátu, v jazzu hlubokému zakořenění členů skupiny a díky improvizaci, hudba Shalosh přechází přes žánry jako je rock, klasika, elektronika, africká hudba i hudba středního východu.
V roce 2014 vydali debutové album The Bell Garden" o které byl velký zájem obzvláště v evropských zemích. Bylo označeno tiskem v Izraeli i v zahraničí jako jedno z nejlepších debutových alb roku. Hrálo se tisíckrát na různých internetových sítích, v rádiích v Izraeli, Brazílii, Anglii, Polsku, Německu, Rakousku a USA, kopie byly prodávány v Japonsku, Evropě a USA. Současně skupina vystoupila v mnoha zemích Evropy a v Turecku. Za 2 roky činnosti se kapele podařilo odehrát více než 250 koncertů.
V lednu 2017 skupina vydala své druhé album. Vyšlo ve známém francouzském labelu Jazz Family a v německém labelu Contemplate Records. Bylo mimořádným úspěchem a bylo jedním z alb tohoto roku oceněných kritiky v řadě významných evropských jazzových časopisů. Také bylo označeno za mistrovské dílo významnou rozhlasovou stanicí v Japonsku (Unmagi Takoya). Po jeho vydání absolvovali Shalosh turné po Japonsku, Koreji a celé Evropě.
V roce 2018 skupina plánuje vydat jedno živé a jedno studiové album.
Kapela si sama stanovila za cíl vytvořit hudbu, která je přístupná i sofistikovaná. Je zvláštní tím, že je vedena třemi členy souboru, kteří se navzájem inspirují, všechny tři nástroje hrají hlavní roli.

Galerie

picture SHALOSH / IL

Na mapě

Doporučené

Top