Detail info
Close

QWANQWA (ET)

Rachot Production uvádí...
QWANQWA (ET)

Místo:

Vstupenky

Informace o akci

Etiopská superskupina kombinující jednostrunné a pětistrunné housle

V nabídce world music patří etiopská hudba k nejvybranějším lahůdkám - a Qwanqwa má na tomto poli pověst superskupiny, která posouvá zvuk tradičních nástrojů do nového kontextu.
Sestavu tvoří spolu se špičkovými etiopskými instrumentalisty klasicky vzdělaná hráčka na pětistrunné elektrické housle Kaethe Hostetter s obdivuhodně širokou praxí - hrála s Bostonskou filharmonií i Fredem Frithem či Butch Morrisem . Výraznou stopu v historii skupiny zanechali veteráni holandského punku The Ex, kteří spolupracovali snad se všemi významnějšími etiopskými hudebníky včetně členů Qwanqwa.
Hudba skupiny stojí na instrumentálním zvuku a širokém dynamickém rozpětí, od intimně tichých pasáží přes psychedelické fantazie až po výbušnou rockovou show. Etiopskou esenci reprezentují jednostrunné housle masenqo i harfě podobný krar, nástroje dodnes používané improvizujícími folkovými etiopskými písničkáři. Dalším zásadním nástrojem je kebero, velký buben, který se na rozdíl od Evropy v Etiopii stále používá při bohoslužbách.

Ticketportal garantuje pravost vstupenek
Na stránkách společnosti Ticketportal si vždy zakoupíte originální vstupenky.
Ticketportal nemůže zaručit pravost vstupenek zakoupených na přeprodejních portálech. Ticketportal s těmito společnostmi nemá nic společného a tento způsob přeprodávání vstupenek nepodporuje.

Galerie

picture QWANQWA (ET)
Top