DK Metropol – Společenský sál

DK Metropol – Společenský sál

Adresa: Senovážné náměstí 2, České Budějovice Navigovat

Vstupenky

Popis

Dům kultury Metropol – víceúčelový komplex budov na Senovážném náměstí.

Roku 1967 byla uvedena do provozu jeho tzv. klubová část. Tu tvoří vstupní haly, restaurace, baletní sál, respiria pro výstavy, klubovny a prostory upravené po 1991 pro obchodní činnost. Druhou část a vlastní jádro komplexu od 1971 doplnily společenský sál s kapacitou až 800 osob, divadelní sál s 550 sedadly a víceúčelový areál Malé scény. Celkově pojme Dům kultury Metropol 2 100 návštěvníků. Objekt prošel řadou stavebních úprav a změn: modernizace divadelního sálu 1984 po požáru, dostavba divadelních zkušeben a šaten pro potřeby Jihočeského divadla, rozšíření a modernizace restauračních provozů, přestavba provozní budovy na hotelové zařízení, postupné funkční a interiérové úpravy 1997.

Rozlohou se jedná o největší kulturní zařízení v jihočeském regionu; jeho působnost přesahuje rámec města. Společenský sál je pravidelně využíván pro pořádání plesů, hudebních a zábavných pořadů, společenských a firemních setkání, kongresů, krátkodobých výstavních nebo soutěžních akcí apod.

Divadelní část Domu kultury Metropol byla 1971—1989 domovskou scénou Jihočeského divadla, operní soubor zde vystupuje i po ukončení rekonstrukce divadelní budovy. Cyklicky zde hostují autorská divadla, nejčastěji z populárních pražských scén.

Společenský sál:
Konferenční uspořádání - 450 míst
Restaurační uspořádání - 500 míst
Plesové uspořádání - 450 míst
Divadelní uspořádání - 800 míst
Stání - do 1200 míst

Divadelní sál - 536 míst

Malá Scéna:
Divadelní uspořádání - 190 míst
Restaurační uspořádání - 80 míst
Konferenční uspořádání - 60 míst

Kruhový sál - 70 míst

Ticketportal garantuje pravost vstupenek
Na stránkách společnosti Ticketportal si vždy zakoupíte originální vstupenky.
Ticketportal nemůže zaručit pravost vstupenek zakoupených na přeprodejních portálech. Ticketportal s těmito společnostmi nemá nic společného a tento způsob přeprodávání vstupenek nepodporuje.

Galerie

picture DK Metropol – Společenský sál
picture DK Metropol – Společenský sál
picture DK Metropol – Společenský sál
picture DK Metropol – Společenský sál

Na mapě

Top