DIVADLO MINARET

DIVADLO MINARET

Datum: 12. prosince 2021 - 30. ledna 2022
Místo: REDUTA JAZZ CLUB
Adresa: Národní třída 20, Praha 1 , Praha

Vstupenky

Neděle
12
pros. 2021
15:00
Neděle
19
pros. 2021
15:00
Neděle
23
led. 2022
15:00
Neděle
30
led. 2022
15:00

Popis

Divadlo Minaret, profesionální činoherní soubor s repertoárem pro děti i dospělé, vzniklo v roce 1994, kdy vytvořilo svou první inscenaci, Ionescovu Lekci. Ve svých začátcích účinkovalo zejména v Divadélku U Panáků na Letné, pak se stálou scénou Minaretu na tři sezóny stal Klub Lávka na Praze 1. Od sezóny 2002/2003 pravidelně uvádí svá víkendová představení v klubu Reduta. Soubor vystupuje od září do června a během jedné sezóny odehraje více než jedno sto představení. Vedle vystupování v Praze a zájezdů po Čechách a Moravě se účastní také festivalů (např. Mezi ploty, Týden duševního zdraví). Minaret za dobu své existence vytvořil dvanáct pohádkových inscenací, které se hrají nejen na pražských scénách, ale i v dalších městech českých a moravských. 
V současnosti soubor pravidelně vystupuje v Redutě (Národní 20, Praha 1) a  působí i na dalších pražských scénách (Divadlo U Hasičů, Divadlo Bez zábradlí atd.).
Ředitelem a režisérem Divadla Minaret je Luděk Jiřík, který je zároveň hercem a lektorem Městského divadla Mladá Boleslav, dramaturgii (a zároveň produkci) zajišťuje Renata Nechutová. Dalšími režiséry jsou absolventi DAMU Tran Q. Hung a Petr Hruška.
Tvůrčí tým Divadla Minaret je poměrně stálý (scénograf Adam Pitra, choreografka Eva Velínská, hudebník Petr Malásek, Vladimír Franz a Lubor Šonka, mim Jiří Kaftan, grafička Dana Volfová, výtvarnice Ivana Křivánková a další).
Soubor Divadla Minaret tvoří přibližně 18 herců (Zuzana Pokorná, Zdeněk Kovář, Radek Valenta, Tereza Ludvíková, Michaela Váňová, Luděk Jiřík, Radim Jíra, Jiří Holub, Renata Nechutová, Luděk Kanda, Jan Čtvrtník, Veronika Koloušková, Dáša Kouřilová, Pavlína Kotrbatá, Tereza Černá, Magdalena Duřtová, Lenka Vahalová, Petr Florián).
Minaretu je blízká hravost, humor a touha po šťastných koncích, po dobru, které vítězí nad zlem. Inscenuje autorská zpracování pohádkových příběhů pro děti a mládež (s výraznou hudební složkou) a komorní hry pro dospělé (v českém kontextu téměř neuváděné). Soubor se snaží o kvalitní tvorbu pro všechny věkové kategorie a volí nekomerční zpracování i náročnějších námětů (biblická témata, česká hudební klasika atd.).

www.divadlominaret.czTicketportal garantuje pravost vstupenek

Na stránkách společnosti Ticketportal si vždy zakoupíte originální vstupenky.

Ticketportal nemůže zaručit pravost vstupenek zakoupených na přeprodejních portálech (např. Viagogo). Ticketportal s těmito společnostmi nemá nic společného a tento způsob přeprodávání vstupenek nepodporuje.

Na mapě

Top