Yale Strom &Trio Maisel  & Elizabeth Schwartz

MUSICA Holešov 2020
Yale Strom &Trio Maisel & Elizabeth Schwartz

Datum: Nový termín: HLEDÁ SE - V ROCE 2021
Místo: Šachova synagoga
Adresa: Příční 135, Holešov

Vstupenky

PRODEJ DOČASNĚ PŘERUŠEN

Prodej byl pozastaven.
Yale Strom &Trio Maisel & Elizabeth Schwartz
Nový termín: HLEDÁ SE - V ROCE 2021

Informace o akci

Yale Strom &Trio Maisel  & Elizabeth Schwartz
z Humenného do Chustu  „Židovská hudba z Karpat“


Yale Strom – housle /US/
Sasha Yasinski - akordeon /Bělorusko/
Petr Dvorsky – kontrabas
Elizabeth Schwartz – zpěv /US/


Americký klezmerový houslista a zpěvák Yale Strom - hudebník, profesor a rezidenční umělec programu židovských studií na Státní univerzitě v San Diegu již od roku 1984 provádí etnografická výzkum mezi
židovskými a romskými komunitami ve střední a východní Evropě. Spolu s předním českým kontrabasistou Petrem Dvorským a akordeonistou Aliaksandrem Yasinskim zahrají teskné i extatické klezmerové, chasidské i romské melodie. Yale Strom často používá chasidské prvky v melodii, jeho prarodiče byli Chasidé z města Stolin v Bělorusku. Mnoho Chasidů žilo na východním Slovensku, v Karpatech a v Moldávii, takže se zdá být vhodné provádět jejich duchovní mystické melodie se současným výkladem.
Aliaksandr Yasinski je virtuózním akordeonistou z Běloruska a spojuje svou lásku ke klasické, jazzové, folkové a avantgardní hudbě s brilantní improvizací.
Petr Dvorský je všestranným hudebníkem, který je díky své hře jedním nejvyhledávanějším kontrabasistou nejen v České republice.
Elisabeth Schwartz je uznávanou zpěvačkou židovských písní, získala si uznání fanoušků, kritiků i kolegů hudebníků. Jako první žena v historii zazpívala v Eldridge Street Synagogue při výročí 125 let synagogy. Elizabeth koncertuje napříč USA, také v Evropě.Ticketportal garantuje pravost vstupenek

Na stránkách společnosti Ticketportal si vždy zakoupíte originální vstupenky.

Ticketportal nemůže zaručit pravost vstupenek zakoupených na přeprodejních portálech (např. Viagogo). Ticketportal s těmito společnostmi nemá nic společného a tento způsob přeprodávání vstupenek nepodporuje.

Na mapě

Doporučené

Top