VIZE 2000

Dejvické divadlo
VIZE 2000

Místo:

Vstupenky

Informace o akci

Vize 2000

26. ledna 1993 byl Václav Havel zvolen prvním prezidentem samostatné České republiky, která vznikla 1. ledna téhož roku. Od tohoto okamžiku brzy uplyne právě 30 let.

Při této příležitosti uvede Dejvické divadlo mimořádný dokument Vize 2000, který v roce 1993 natočil režisér Juraj Herz a doposud byl v Čechách promítaný jen zcela výjimečně, pro většinu Čechů tak zůstal více než třicet let zcela neznámým. Legenda českého filmu, režisér Juraj Herz, zaznamenal úvahy, myšlenky a vize Václava Havla v rozhovoru se slavným rakouským oscarovým hercem Maximilianem Schellem.

„Noblesa Maximilianova a hloubka, pokora, otevřenost a opravdovost Václavova, vytvořily intimní atmosféru ze které je cítit naprostá výjimečnost setkání těchto dvou osobností. Jeden klade otázky, druhý odpovídá. V „pozadí“ se tu a tam odehrávají dějiny naší země, aby se prolnuly se slovy pana prezidenta a splynuly se střípky životní reality dramatikovy. Tím, o co jde, je vize světa budoucího, viděna očima muže vědoucího. V tomto případě vize, která nic neztrácí na své aktuálnosti ani v dnešních dnech…“  (Tereza Herz Pokorná)

Součástí mimořádné projekce filmu Vize 2000 bude beseda s iniciátorkou projektu Terezou Herz Pokornou.

Ticketportal garantuje pravost vstupenek
Na stránkách společnosti Ticketportal si vždy zakoupíte originální vstupenky.
Ticketportal nemůže zaručit pravost vstupenek zakoupených na přeprodejních portálech. Ticketportal s těmito společnostmi nemá nic společného a tento způsob přeprodávání vstupenek nepodporuje.

Doporučené

Top