Steambout Stompers

Steambout Stompers

Datum:
Místo:

Vstupenky

Informace o akci

Speciální koncert na počest Tonyho Brycha

Hudební skupina "Steamboat Stompers" vznikla v roce 1968 z několika amatérských hudebníků, které spojoval společný zájem o aktivní interpretaci tradičního jazzu a hned zpočátku si získala poměrně širokou posluchačskou základnu. Přispěl k tomu zejména originální přístup ke zpracování notoricky známých jazzových témat interpretovaných neworleánskými muzikanty v prcní polovině tohoto století a humorná nadsázka umocňovaná neopakovatelným vokálním projevem Antonína "Tonyho" Brycha.

Dlouholetý koníček hudebníků našel brzy uplatnění při koncertních vystoupeních kapely v různých klubech, zejména pak klubech studentských. V krátké době od svého vzniku účinkovala kapela prakticky již na všech jazzových festivalech pořádaných v tehdejším Československu a úspěšně absolvovala řadu jazzových festivalů v Evropě. Mezi její příznivce patří veškeré věkové kategorie. Ostatně - dixielandová hudba neodmyslitelně patří do století páry a skupina Steamboat Stompers ještě víc. Ne že by vypadali nějak archaicky, "mladíci" bez rozdílu věku jsou všichni, ale oni totiž mají páru zakomponovánu přímo ve svém názvu (steamboat = parník). A kdo jsou "Stompers"? Stompers se v oblasti kolébky dixielandu - kolem řeky Mississippi - říká lidem, kteří do rytmu klepou nohou. A vězte, že až Steamboati spustí, Křižany se stanou místem největšího výstkytu "stomperů" v širokém okolí.

Tohoto podupávání nohou do rytmu se totiž jen tak snadno nelze zbavit...

Steamboat Stompers

Joří Kotrč - kornet × Jaroslav Kurzweil - trombon × Jaroslav Havlas - klarinet, saxofon × Jan Kašpar - banjo × David Pokorný - kontrabas × Laco Šindler - bicí × Antonín Tony Brych - zpěv, scat

Na mapě

Top