Pondělní večery - host Richard Haan

Pondělní večery - host Richard Haan

Datum: 27. prosince 2021
Místo: Muzeum Salvador Dalí
Adresa: Opletalova 1535/4, Praha

Vstupenky

pondělí
27
pros. 2021
18:00
Pondělní večery - host Richard Haan

Informace o akci

Pondělní večery v Muzeu Salvadora Dalí v Praze

Host: Richard Haan

Program večera
18.00 - 18.30 příchod do muzea, Welcome Drink
18.30 - 18.50 komentovaná prohlídka muzea
19.00 - 19.30 vystoupení Richarda Haana s klavírním doprovodem
19.30 - 19.45 krátké setkání s umělcem

Richard Haan
baryton

Narodil se v roce 1949 v Košicích. Studoval zpěv soukromě u Reného Tučka a Jitky Švábové a absolvoval stáž v Mezinárodním vokálním studiu v Sofii u Ilji Josifova. První sólové angažmá získal v operním domě v Ústí nad Labem, kde debutoval rolí Escamilla (Bizetova Carmen). Následovalo angažmá v olomoucké opeře, odkud přešel do Janáčkovy opery v Brně; Národní divadlo Brno mu bylo domovskou scénou téměř dvacet let. Několik sezón byl také angažován ve Slovenském národním divadle v Bratislavě.
Hostoval v mnoha evropských operních divadlech a koncertních domech (Vídeň, Salcburk, Berlín, Lipsko, Hamburk, Paříž, Madrid, Lucemburk, Gent, Amsterdam, Budapešť, Palermo, Edinburgh, Monte Carlo ad.) a také v Izraeli, Venezuele, Japonsku a USA.
Jeho repertoár zahrnuje více než sto dvacet barytonových rolí. K těm nejoblíbenějším patří Porgy (Gershwin: Porgy a Bess), Scarpia (Pucciniho Tosca), Mozartův Don Giovanni, Verdiho Rigoletto, Macbeth, Nabucco, Falstaff, Simon Boccanegra a Jago (Otello), Wagnerův Holanďan (Bludný Holanďan) a Telramund (Lohengrin) či Jochanaan (Straussova Salome). Za ztvárnění role Sebastiana (d’Albertova Nížina) v Národním divadle Brno obdržel prestižní Cenu Thálie 2010.
V roce 2005 ve věku 55 let na čtvrtý pokus jakožto devátý Čech v celkovém pořadí přeplaval kanál La Manche, také dokázal přeplavat Gibraltarskou úžinu. www.richardhaan.com 

Pořadatel věnuje 10 % výtěžku Sdružení ochrany opuštěných dětí - www.sood.czTicketportal garantuje pravost vstupenek

Na stránkách společnosti Ticketportal si vždy zakoupíte originální vstupenky.

Ticketportal nemůže zaručit pravost vstupenek zakoupených na přeprodejních portálech (např. Viagogo). Ticketportal s těmito společnostmi nemá nic společného a tento způsob přeprodávání vstupenek nepodporuje.

Galerie

Na mapě

Top