Patricie Poráková: Quilombo

Patricie Poráková: Quilombo

Datum:
Místo:

Vstupenky

Informace o akci

Quilombo v „Lunfardu“, což je slang z podsvětí argentinského tanga, kterým jsou napsané texty písní, znamená „chaos, bordel, nevěstinec“. V afrobrazilské kultuře znamená Quilombo „komunitu zběhlých otroků hluboko uvnitř džungle“ - symbol revoluce a osvobození.
Tango vzniklo v přístavu mezi muži. Tam, kde se míchají v jednom hrnci kultury, příběhy, osudy, vůně, pot a špína… Tam, kde je cítit dálku, moře a nekonečný horizont. Kde ve vichru divokého Atlantiku muži sní o jemnosti a o doteku. Touží po blízkosti a po těch, co už neuvidí. Tanec, ve kterém se jedno tělo ztrácí v druhém... Tanec, který se děje stejně tak jednoduše jako dýchání. Tak jak jsme schopni cítit a vnímat v běžném životě, klidně obyčejně třeba na ulici...

In “Lunfardo” (slang from the underworld of the Argentinean tango in which the lyrics are written), Quilombo means “chaos, brothel, whorehouse”. In Afro-Brazilian culture, Quilombo means “community of deserted slaves deep inside the jungle” - symbol of revolution and liberation.
Tango was born between men in the port, in place where stories, destinies, smells, sweat and dirt were mixed in one cultural pot... You can feel the distance there, the sea, the infinite horizon. In the wind of the wild Atlantic, men dream of gentleness and touches. They long for intimacy and those they will never see again. It is a dance in which one body is lost in the body of the other. Tango is a dance-life, dance-experience; it is coarse, painful, dirty, insane and as natural as breathing. You can feel it the same as you feel your everyday life, no matter whether it happens in the streets...Ticketportal garantuje pravost vstupenek

Na stránkách společnosti Ticketportal si vždy zakoupíte originální vstupenky.

Ticketportal nemůže zaručit pravost vstupenek zakoupených na přeprodejních portálech (např. Viagogo). Ticketportal s těmito společnostmi nemá nic společného a tento způsob přeprodávání vstupenek nepodporuje.

Na mapě

Top