OMAR SOSA & YILIAN CANIZARES (CU/ VE)

JAZZ MEETS WORLD
OMAR SOSA & YILIAN CANIZARES (CU/ VE)

Datum: 20. června 2021
Místo: Divadlo ABC
Adresa: Vodičkova 699/28, Praha 1

Vstupenky

Neděle
20
čvn 2021
19:30
OMAR SOSA & YILIAN CANIZARES (CU/ VE)
Divadlo ABC

Praha

Informace o akci

Omar Sosa & Yilian Canizares feat. Gustavo Ovalles (Kuba, Venezuela)

Omar Sosa - piano, klávesy, zpěv / Yilian Canizares - housle, zpěv / Gustavo Ovalles - perkuse

Nadžánrového klávesistu Omara Sosu, který si vysloužil už sedm nominací na Grammy, a vášnivou zpěvačku a houslistku Yilian Cañizares spojil do hudebního projektu nejen stesk po rodné zemi, Kubě. Sdílejí také mystické pouto. Koncertem v pražském divadle ABC nás 20. června 2021 znovu přesvědčí, že jde o povznášející inspiraci.

Když pianista a skladatel Omar Sosa nadchnul zdejší publikum koncertní premiérou v rámci festivalu Colours Of Ostrava 2018, ohlásil také příští projekt. Album a turné se spřízněnou muzikantskou duší, zpěvačkou a houslistku Yilian Cañizares.
Omar a Yilian mají mnoho společného a na jejich souhře to poznáme. Oba muzikanti pocházejí z Kuby, emigrovali do Evropy a vycházejí z tradic latin jazzu a kubánské muziky. Zároveň oba milují, studují a interpretují hudbu africkou, protože právě do západní Afriky vedou jejich rodinné kořeny. Ostatně Omar Sosa se poprvé představil našemu publiku právě v úspěšném projektu Transparent Water se senegalským hráčem na koru Seckou Keitou.
A v případě Yilian Cañizares šla fascinace Afrikou tak daleko, že hudebnice nejen zasvěceně využívá rytmy i melodiku nejpestřejšího kontinentu, ale krom španělštiny a francouzštiny se rozhodla zpívat také v jorubštině. V neposlední řadě Omara a Yilian spojuje také původem latinskoamerické vyznání santería, mírumilovně spojující křesťanské ideály se starými západoafrickými kulty.Ticketportal garantuje pravost vstupenek

Na stránkách společnosti Ticketportal si vždy zakoupíte originální vstupenky.

Ticketportal nemůže zaručit pravost vstupenek zakoupených na přeprodejních portálech (např. Viagogo). Ticketportal s těmito společnostmi nemá nic společného a tento způsob přeprodávání vstupenek nepodporuje.

Galerie

picture OMAR SOSA & YILIAN CANIZARES (CU/ VE)

Na mapě

Doporučené

Top