NITAI HERSHKOVITS (IL)

JAZZ MEETS WORLD
NITAI HERSHKOVITS (IL)

Datum:
Místo:

Vstupenky

Informace o akci

Jazz Meets Worl 2018

Nitai Hershkovits (Izrael) - sólové piano

Koncert k vydání sólového alba New Place Always

Nitai Hershkovits jena mezinárodní jazzové scéně je známý zejména spoluprací s kontrabasistou a skladatelem Avishaiem Cohenem.
Za svou dosavadní hudební kariéru Nitai vystupoval a nahrával s mnoha významnými umělci, mezi nimiž byli Jorge Rossy, Kurt Rosenwinkel, Greg Tardy, Ari Hoenig, Charles Davis, Mark Guiliana, Zohar Fresco. Absolvoval mnohá turné po celém světě a vystoupení na mnoha místech: Salle Pleyel, Vídeň Konzerthaus, Olympia, Alter Oper, Jazz Festival Antibes, Jazz à Vienne, Jazz Festival Montreux, Barbican Center a Tonhalle. S Avishaiem Cohenem nahrál 3 alba, která měla velký úspěch. Triu ve složení Cohen, Hershkovits a Dor tleskali na mnoha jazzových pódiích, v r. 2015 i v pražském Rudolfinu. V roce 2012 se v Praze představil jako sólista na Mezinárodním festivalu jazzového piana.
Před několika lety se rozhodl udělat v kariéře 2 zásadní změny: opustil Avishai Cohen Trio a přesídlil do New Yorku. Přestože se mu podařilo získat renomé uznávaného klavíristy, pro své debutové album I Asked You Question (Raw Tapes, 2016), které koprodukoval Rejoicer, přizval ke spolupráci baskytaristu Yogeva Glusmana, se kterým v duu vystupoval i u nás a Kurta Rosenwinkela. Navíc, zde vedle akustického piana hraje i na elektrické piano a syntetizátory. Deska je důkazem toho, že jeho rozhodnutí pokračovat v hudební kariéře jako sólista, bylo určitě na místě.

Galerie

picture NITAI HERSHKOVITS (IL)

Na mapě

Doporučené

Top