MEASURE FOR MEASURE

LETNÍ SHAKESPEAROVSKÉ SLAVNOSTI
MEASURE FOR MEASURE

Datum:
Místo:

Vstupenky

Informace o akci

William Shakespeare: MEASURE FOR MEASURE (NĚCO ZA NĚCO)

Délka představení: 2 hod.

Režie: Guy Roberts, Překlad: Prof. Martin Hilský, Scéna: Markéta Trösterová-Fantová, Kostýmy: Eva Bellefueille

Hrají: DUKE VINCENTIO - Peter Hosking, ISABELLA - Abigail Rice, ANGELO - Scott Bellefeuille, LUCIO - Guy Roberts, ESCALUS - Sarah E. Budge, PROVOST -Patrick Bentley, CLAUDIO - Diego DiGiovanni, POMPEY - John Poston, MISTRESS OVERDONE - Kristina Sitková, FRIAR / ABHORSON - Scott Sophos, BARNADINE - David Fisher, ENSEMBLE - Bob Boudreaux, Ran Jiao, Jenn Kirk, Sofia Mayorga, Lauren Mercier, Galia Newberger

Stručný obsah hry

„Toho hřích spasí, ten zas na ctnost zajde.“ (William Shakespeare & Martin Hilský) Prague Shakespeare Company představuje své nastudování hry Něco za něco v anglickém jazyce s českými titulky. Shakespearova hra o sexuálním obtěžování vypovídá o nespravedlnosti, pokrytectví a nepružných ctnostech. Temně komická studie o sexu a společenské spravedlnosti je zvlášť aktuální dnes, v době #metoo a ve světle tolika neodhalených sexuálních a politických skandálů.

Prague Shakespeare Company je profesionální divadelní společnost s mezinárodním souborem v Praze. Dramaturgickým těžištěm je dílo Williama Shakespeara inscenované v původním anglickém jazyce. Byla založena v roce 2007 americkým divadelním režisérem Guyem Robertsem.
Hry souboru Prague Shakespeare Company byly natolik úspěšné u publika, že je soubor prezentoval i na turné v zahraničí, například v Houstonu (Main Street Theatre) nebo v Maďarsku (Művelődési Szint).
Režisér a herec Guy Roberts je nositelem mnoha významných mezinárodních divadelních cen. V Divadle Bez zábradlí inscenoval v roce 2016 Shakespearovu komedii Mnoho povyku pro nic.

Na mapě

Top