LSH : FILUMENA MARTURANO

LETNÍ SCÉNA HARFA
LSH : FILUMENA MARTURANO

Datum:
Místo:

Vstupenky

Informace o akci

FILUMENA MARTURANO
Manželství po italsku s dojetím a komikou
Simona Stašová a Svatopluk Skopal v hlavních rolích slavné komedie, která patří k tomu nejlepšímu z italské tvorby. Co všechno musí podstoupit prostá žena, aby dostala k oltáři zhýralého boháče a pro své syny zabezpečila rodinu. Vždyť děti jsou přece děti.
Domenico Soriano je úspěšný obchodník a též neodolatelný ctitel ženských půvabů. Mladičkou Filumenu Marturano potkal v jednom neapolském nevěstinci uprostřed druhé světové války. Pak se jejich cesty nakrátko rozešly, aby se však po válce náhodou potkali znovu a tehdy se zrodil vztah, který vydržel 22 let. Filumena se stala jeho milenkou a v době, kdy byl Domenico na cestách, dokonce vedla jeho obchody. A po všech těch letech si jednoho dne ten starý kocour přijde, že se ožení s nějakou mladou holkou! To tedy Filumena nemůže nechat jen tak!
V ideálně namíchaném dění se střídají humorné scény s dramatickými. Nesmrtelnou filmovou adaptaci s názvem Manželství po italsku natočil v roce 1964 slavný italský režisér Vittorio De Sica a do hlavních rolí obsadil Sophii Lorenovou a Marcella Mastroianniho.
Hrají:  Simona Stašová, Svatopluk Skopal, Čestmír Gebouský, Jaroslava Pokorná / Jaroslava Tvrzníková, Malvína Pachlová / Andrea Daňková, František Skopal, Karel Heřmánek ml. / Jan Ťoupalík, Petr Srna / Michal Čeliš, Libor Hruška / Zdeněk Hruška, Václav Legner
Autor: Eduardo De Filippo
Režie: Zdeněk Kaloč
https://www.kulturniportal.cz/porad/1431-filumena-marturano/

Na mapě

Doporučené

Top