LIONEL LOUEKE SOLO (BJ/ US)

JAZZ MEETS WORLD
LIONEL LOUEKE SOLO (BJ/ US)

Datum: 1. února 2023
Místo: Novoměstská radnice
Adresa: Karlovo náměstí 1/23, Praha

Vstupenky

středa
1
ún. 2023
19:30
LIONEL LOUEKE SOLO (BJ/ US)
PŘESUNUTO Z: 2.2.2022, NOVÝ TERMÍN: 1.2.2023 19:30

Informace o akci

Lionel Loueke sólo - (Benin / Spojené státy)

Lionel Loueke - kytara, zpěv

Lionel Loueke vysekne poklonu svému mentorovi Herbiemu Hancockovi

Beninský, v USA působící virtuóz Lionel Loueke se vrátí 1. února 2023 do Prahy s mimořádným sólovým projektem HH. Dokázal v něm přetransformovat skladby velkého učitele Herbieho Hancocka do osobité a přitom zvukově „plné“ podoby jen pomocí kytary, trochy zvukových efektů a hlasu.

Kytarový kouzelník Lionel Loueke vděčí Herbiemu Hancockovi za mnohé. Nejen, že legendární klávesista pomohl nadějnému hráči z Beninu získat stipendium na Thelonious Monk Institute Of Jazz při University Of California v Los Angeles. O čtyři roky později přijal někdejšího studenta, jakož mimořádný talent okamžitě rozpoznal, do vlastní kapely. Po Hancockově boku vystupuje Loueke už patnáct let a jak dobře svému mentorovi slouží jsme mohli posoudit i na koncertech u nás.
Louekeho rozhodnutí složit Hancockovi hold jak albem HH (2020), tak prostřednictvím koncertů, tudíž nijak nepřekvapí. Kytarista ovšem kompozice svého učitele nepojal jako pouhé přehrávání standardů. Přetvořil je do svébytných aranžmá pro hlas a kytaru, kterou dokáže proměnit v malý orchestr. Ať už pomocí looperu (umožňujícího zachycení zvukových smyček v reálném čase) a několika zvukových efektů, nebo i zcela bez elektroniky, díky svébytné kytarové technice, kdy hraní melodie, basové linky i rytmu doplňuje perkusivním stylem, vycházejícím z afrických tradic.
V Louekeho podání vynikne průzračnost Hancockových melodických vizí, ale přitom posluchač nemá pocit, že by v hudbě cokoliv chybělo. Tolik nepřekvapí, že kytarista dokáže tímto způsobem elegantně přehrát slavné standardy jako Cantaloupe Island nebo Watermelon Man, vystavěné na výrazných melodických nápadech. Jenže Loueke se nebál uchopit ani původně elektro-funkový hit Rock It a proměnit se v málem taneční one man band.

Koncert přesunut z 2.2.2022 na 1.2.2023. Vstupenky zůstávají v platnosti na nové datum.

Ticketportal garantuje pravost vstupenek
Na stránkách společnosti Ticketportal si vždy zakoupíte originální vstupenky.
Ticketportal nemůže zaručit pravost vstupenek zakoupených na přeprodejních portálech. Ticketportal s těmito společnostmi nemá nic společného a tento způsob přeprodávání vstupenek nepodporuje.

Na mapě

Doporučené

Top