Korzár - Adolphe Charles Adam

NÁRODNÍ DIVADLO MORAVSKOSLEZSKÉ
Korzár - Adolphe Charles Adam

Místo:

Vstupenky

Informace o akci

Adolphe Charles Adam, Joris Barcaroli: KORZÁR
Hudba Adolphe Charles Adam, Joris Barcaroli
Choreografie Michel Bejar
Libreto Céline Barcaroli
Dramaturgie Céline Barcaroli, Michel Bejar
Hudební nastudování Jiří Habart
Dirigent Sébastien Thomas Bagnoud, Jiří Habart
Scéna David Bazika
Kostýmy Anna Kontek
Světelný design Jan Tranta

Korzár bojující za svobodu
Jules-Henri Vernoy de Saint-Georges, známý baletní libretista 19. století, a choreograf Joseph Mazilier vytvořili barevný obraz ze života korzárů na základě inspirace básnickou povídkou lorda George Gordona Byrona Korzár z roku 1814. Povídka vychází z legendy o zuřícím korzárovi, plujícím přes oceány ve snaze najít svoji lásku, kterou kdysi unesl obchodník s otroky.
Premiéra baletu Korzár na hudbu francouzského skladatele Adolphe Charlese Adama (1803–1856) se konala roku 1856 na jevišti divadla Opéra de Paris.

Lákavého příběhu o korzárech se ujal zkušený francouzský taneční pedagog a choreograf Michel Bejar, který společně s libretistkou Céline Barcaroli původní příběh volně rozvíjí:
Na lodi kapitána Le Fola posádka vytáhla plachty, aby nás dovedla do míst, kde pluje loď obávaného korzára jménem La-Mort-Rouge (Červená smrt) se svým tajemstvím. Romantický příběh o lásce krásné Medory ke Konrádovi se rozvíjí na pozadí bojů námořních lupičů a korzárů, je plný napínavých i vášnivých scén. Děj je však zastřen tajemstvím a klíč k němu leží až na samém konci baletu…
Premiéra 16.09.2021, Divadlo Jiřího Myrona

Vstupenky v distribuci na prodejních místech Ticketportal a nebo je můžete zakoupit a vytisknout online na ticketportal.cz - HOMEtickets!

NÁRODNÍ DIVADLO MORAVSKOSLEZSKÉ
PROGRAM NA TICKETPORTAL.CZTicketportal garantuje pravost vstupenek

Na stránkách společnosti Ticketportal si vždy zakoupíte originální vstupenky.

Ticketportal nemůže zaručit pravost vstupenek zakoupených na přeprodejních portálech. Ticketportal s těmito společnostmi nemá nic společného a tento způsob přeprodávání vstupenek nepodporuje.

Doporučené

Top