Jazz Meets World: Omar Sosa & Yilian Cańizares

Jazz Meets World: Omar Sosa & Yilian Cańizares

Datum:
Místo:

Vstupenky

Informace o akci

Jazz Meets World: Omar Sosa & Yilian Cañizares + Gustavo Ovalles
Omar Sosa
Omar Sosa je jedním z nejuniverzálnějších jazzových umělců na soudobé scéně: skladatel, aranžér, producent, pianista, bubeník a kapelník. Širokou škálu world music a elektronických prvků mísí s rodnými afro-kubánskými kořeny a tvoří tak svěží a originální urbanistický zvuk – to vše s náklonností k jazzové latině.
Narodil se v roce 1965 v Camagüey, studoval perkuse a marimbu na hudební konzervatoři v Camagüey, klavír na prestižní Escuela Nacional de Música v Havaně a ukončil své vzdělání na Instituto Superior de Arte v Havaně. Mezi jeho vlivy patří tradiční afro-kubánská hudba, evropští klasičtí skladatelé, včetně Chopina a dále Monk, Coltrane, Parker, Oscar Peterson, Herbie Hancock, Chick Corea, Keith Jarrett, Chucho Valdés a jazzová skupina Irakere.

Yilian Cañizares
Hudba kubánské zpěvačky a instrumentalistky umožňuje, aby předkové skrze ní proudili a oslovili posluchače, i když mluví jiným jazykem.
Všichni, kteří zažili její ohnivou směsicí jazzu, klasických a afro-kubánských rytmů, mají z jejího hlasu doslova husí kůži. Je málo umělců, kteří jsou tak talentovaní jako Cañizares, třicetiletá hvězda z  Havany.

Gustavo Ovalles je virtuózní perkusista ovládající bravurní techniku. Spolupracoval a spolupracuje s předními umělci světa salsy a jazzu a sdílí folklórní hudbu své rodné Venezuely se světovými hudebníky.

Sleva pro držitele karet ZTP a ZTP/P je možná uplatnit pouze při nákupu na pokladně Divadla Archa

Na mapě

Top