Hana Truncová - Se ctí napříč režimy

Hana Truncová - Se ctí napříč režimy

Místo:

Vstupenky

Informace o akci

Premiéra dokumentárního filmu o nejstarší člence redakční rady Krušnohorských novin a čestné občance města Teplice paní Haně Truncové.

Jedná se o časosběrný snímek režiséra Martina Studeckého, který vznikal mezi lety 2016 a 2021. Je zpovědí téměř stoleté ženy, která navzdory režimům neustoupila z přesvědčení dělat to, co je správné, i když za to hrozí trest nejvyšší. Za první republiky vyrůstala v česko-německo-židovském prostředí města Teplice. Příchod nacistů a později komunistů naprosto změnil život její i lidí v jejím okolí. I přes osobní oběti se postavila síle většiny a tajně pomáhala lidem, které doba likvidovala. Co člověka nutí riskovat vše, aby pomohl druhým? Jakou roli hraje výchova, vzdělání a přátelé? Svůj životní příběh vypráví žena, která je pro všechny, kdo ji znají, vzorem lidskosti, moudrosti a morální autoritou.

s Bonuskou sleva 10%

Veškeré slevy budou poskytnuty pouze v pokladně Domu kultury Teplice.Ticketportal garantuje pravost vstupenek

Na stránkách společnosti Ticketportal si vždy zakoupíte originální vstupenky.

Ticketportal nemůže zaručit pravost vstupenek zakoupených na přeprodejních portálech. Ticketportal s těmito společnostmi nemá nic společného a tento způsob přeprodávání vstupenek nepodporuje.

Top