HAROLD LOPEZ-NUSSA TRIO (CU)

JAZZ MEETS WORLD
HAROLD LOPEZ-NUSSA TRIO (CU)

Datum: 29. června 2021
Místo: Novoměstská radnice
Adresa: Karlovo nám. 1/23, Praha

Vstupenky

úterý
29
čvn 2021
19:30
HAROLD LOPEZ-NUSSA TRIO (CU)
PŘESUNUTO Z 24.11.2020, NOVĚ: 29.06.2021 19:30

Informace o akci

Harold López-Nussa, piano / Yasser Pino, kontrabas / Ruy Adrian López-Nussa, bicí, perkuse

Leader kapely Harold López-Nussa je vášnivý jazzový klavírista s kubánskou hudbou v krvi a zároveň sofistikovaný znalec klasiky. Může se právem chlubit technickou virtuozitou, kterou už ve svých dvaceti letech udivoval při spolupráci s Kubánským národním symfonickým orchestrem. Zároveň však trávil tři roky na turné s temperamentní zpěvačkou a tanečnicí Omarou Portuondo, nestárnoucí legendou sonu, bolera i latin jazzu.
Harold López-Nussa s přehledem vyhrál Jazz Solo Piano Competition 2005, kterou vyhlásil prestižní Montreux Jazz Festival, což pianistovi zajistilo jak koncert na následujícím ročníku festivalu, tak nahrávání alba. Od té doby vydal Harold osm profilových alb. Podílel se také na projektu Ninety Miles, který dali dohromady Christian Scott, Stefon Harris a David Sánchez. Zkrátka, stal se mezinárodně uznávanou jazzovou hvězdou.
Pokud není na turné nebo netočí v zahraničí, stále bydlí nedaleko Havany. Zdůrazňuje však, že si to může dovolit jen díky relativně nedávno uvolněným vztahům mezi Kubou a USA. „Chci žít a vyrůstat blízko kultuře Ameriky, což je sen řady Kubánců, zvláště muzikantů. Ale zároveň bytostně potřebuji relaxovanou atmosféru, kterou mi dává Havana. Kdykoliv se vrátím na Kubu, cítím něco zvláštního. Nejen spojení s rodinou a přáteli, ale s místem samotným. Protože odtamtud pochází moje hudba,“ popsal muzikant, jak udržuje kontakt se svými kořeny.
Což v jeho hře můžeme jasně slyšet. Ostatně kubánským tepem pulsuje celé trio. Neudiví sehranost a společný timing s bubeníkem. Vždyť s Haroldem odmala hraje jeho mladší bráška Ruy Adrián López-Nussa. Také kontrabasista Yasser Pino, ačkoliv momentálně sídlí v dánské Kodani, se narodil v Havaně a patří k mistrům svého nástroje.  Ticketportal garantuje pravost vstupenek

Na stránkách společnosti Ticketportal si vždy zakoupíte originální vstupenky.

Ticketportal nemůže zaručit pravost vstupenek zakoupených na přeprodejních portálech (např. Viagogo). Ticketportal s těmito společnostmi nemá nic společného a tento způsob přeprodávání vstupenek nepodporuje.

Na mapě

Doporučené

Změny a upozornění

ZMĚNA: HAROLD LOPEZ-NUSSA QUARTET (CU) 29.06.2021 19:30 (24.11.2020) Novoměstská radnice, Praha

ZMĚNA:
Vzhledem k přetrvávajícím celosvětovým omezením v souvislosti s pandemií covid-19 se mění program koncertu skupiny HAROLD LOPEZ-NUSSA QUARTET (CU) v náhradním termínu 29. 6. 2021 od 19:30 hodin (původně 24. 11. 2020) a v místě Novoměstská radnice, Karlovo náměstí 1/23, Praha 2, kdy vystoupí v jiném složení jako HAROLD LOPEZ-NUSSA TRIO (CU). Místo konání a začátek koncertu se nemění.

Zakoupené vstupenky zůstávají v platnosti a není je potřeba vyměňovat.    

Za vzniklou situaci se omlouváme a děkujeme za pochopení!

P&J Music a Reklamační oddělení TICKETPORTAL


ZMĚNA: HAROLD LOPEZ-NUSSA QUARTET (CU) 24.11.2020 19:30 Nuselská radnice, Praha

ZMĚNA:
Vzhledem k omezení všech kulturních, sportovních a společenských akcí a přetrvávajícím celosvětovým opatřením proti pandemii covid-19 se koncert v rámci série Jazz Meets World HAROLD LOPEZ-NUSSA QUARTET (CU) přesouvá z plánovaného termínu 24. 11. 2020 od 19:30 hodin a zmísta Nuselská radnice, Táborská 500/30, Praha 4 na nový, náhradní termín a místo: 29. 6. 2021 od 19:30 hodin, Novoměstská radnice, Karlovo nám. 1/23, Praha 2.

Zakoupené vstupenky zůstávají v platnosti a není je potřeba vyměňovat. Komu nový náhradní termín nevyhovuje, může vstupenky vrátit v místě zakoupení do 7. 4. 2021.    
 

Za vzniklou situaci se omlouváme a děkujeme za pochopení!

P&J Music a Reklamační oddělení TICKETPORTAL


Top