Garderobiér

Garderobiér

Datum: 14. června 2023
Místo: Divadlo Bez Zábradlí
Adresa: Palác Adria, Jungmannova 31, Praha

Divadelní principál,hlavní herecká hvězda a jeho garderobiér. Zvláštní a nerozlučný vztah dvou lidí,které spojila láska k divadlu. Divadlo a život se prostupují

Vstupenky

středa
14
čvn 2023
19:00
Garderobiér

Informace o akci

Garderobiér

Dvou sté dvacáté sedmé představení Krále Leara. Kdysi hvězdný shakespearovský herec a despotický principál kočovné společnosti, který si říká Sir, je u konce s dechem. Na Londýn dopadají bomby nacistické Luftwaffe, ale ani ty Sirovi nezabrání v touze hrát. Celý svůj život zasvětil divadlu. Teď ho ale zrazuje paměť i zdraví. Po boku mu však stojí jeho věrný garderobiér Norman, který o svého pána oddaně pečuje a pomáhá mu sehrát jeho poslední velkou roli. Dramatické situace střídá humor, shakespearovské drama se prolíná s realitou.

Jeden z nejslavnějších pohledů do divadelního zákulisí od autora oscarového Pianisty, Ronalda Harwooda. Autor sám byl kdysi osobním garderobiérem u sira Donalda Wolfita v Shakespearovské společnosti. Tuto svou zkušenost později zúročil k napsání své hry, díky níž dosáhl v roce 1980 celosvětového uznání. Hra je poctou Shakespearovi, divadlu, herectví i všem anonymním lidem ze zákulisí, bez nichž by divadlo nemohlo existovat.

 

Hrají

Norman: Josef Carda
Sir: Karel Heřmánek st.
Lady: Barbora Kodetová
Madge: Dana Syslová
Geoffrey Thornton: Zdeněk Dušek
Irena: Eva Podzimková / Vanda Chaloupková
Oxenby: Karel Heřmánek ml. / Martin Kubačák

 

Autor: Ronald Harwood
Režie: Karel Heřmánek
Překlad: Jan Hančil
Scéna: Jan Dušek
Kostýmy: Jan Dušek

 

Délka představení: 130 minut

 

 

 

Ticketportal garantuje pravost vstupenek
Na stránkách společnosti Ticketportal si vždy zakoupíte originální vstupenky.
Ticketportal nemůže zaručit pravost vstupenek zakoupených na přeprodejních portálech. Ticketportal s těmito společnostmi nemá nic společného a tento způsob přeprodávání vstupenek nepodporuje.

Na mapě

Top