GARY NUMAN / UK

LUCERNA MUSIC BAR
GARY NUMAN / UK

Datum:
Místo:

Vstupenky

Informace o akci

Legendární Gary Numan, průkopník elektronické hudby, se poprvé chystá na koncert do České republiky. Navíc v době, kdy po letech slaví návrat do britské albové Top 10 se svou nejnovější deskou Savage: Songs From A Broken World.
Gary Numan dosáhl velkých úspěchů hned prvními alby na přelomu 70. a 80. let s kapelou Tubway Army i jako sólový umělec. Hity jako Cars nebo Are Friends Electric? patří do zlatého fondu hudební historie. Svým postpunkovým směřováním ale zní i v dnešní době současně. Širokou veřejnost zaujal na svou dobu nezvyklou androidí stylizací, která nalezla spoustu následovníků mezi svými fanoušky.
Gary je vzorem desítek muzikantů, včetně Trenta Reznora (Nine Inch Nails), Depeche Mode, Davea Grohla (Nirvana, Foo Fighters), Marilyna Mansona nebo Prodigy. Vrcholem jeho druhé kapitoly fungování je právě loňské album Savage: Songs From A Broken World, se kterým vylétl po více než dvou dekádách na 2. místo britské albové Top 10.
Úspěšné album je postaveno na příběhu vlastní novely popisující život na Zemi v blízké budoucnosti. Popisuje apokalyptický stav Země v nedaleké budoucnosti po globálním oteplení. Album produkoval dlouholetý spolupracovník Numana Ade Fenton, nahrávalo se dílem v Numanově hudebním studiu v Los Angeles a dílem v Británii.
Letos šedesátiletý zpěvák a skladatel v současnosti koncertuje doslova po celém světě. I v živém provedení, kdy na koncertě poctivě střídá letité hity s novinkami, dokazuje, že není pouze vzpomínkou na staré dobré časy, ale je i dnes umělcem překypujícím energií, který má navíc šanci oslovit pamětníky i současné rockové fanoušky.
Deska vyšla krátce poté, co tento britský průkopník elektronické hudby obdržel britské prestižní ocenění The Ivor Novello Inspiration Award, které dostávají výjimeční skladatelé inspirující další kreativní talenty.

Koncert se koná ve spolupráci se Sanctuary.cz, jako hosté Garyho Numana vystoupí americká art-rocková kapela Nightmare Air.

Galerie

picture GARY NUMAN / UK

Na mapě

Doporučené

Top