Dívčí válka (Divadlo Františka Ringo Čecha) | TICKETPORTAL vstupenky na dosah - divadlo, hudba, koncert, festival, muzikál, sport
|
0
Váš nákupní košík je prázdný

Pokud máte účet, přihlašte se.

Hledej
Teraz
Tyzden
Mesiac
3 mesiace
Rok

Dívčí válka (Divadlo Františka Ringo Čecha)

Dívčí válka (Divadlo Františka Ringo Čecha)

DÍVČÍ VÁLKA
František Ringo Čech

 


Představení Dívčí válka je nejnavštěvovanější divadelní komedie všech dob pojednávající o věčném boji mezi muži a ženami v podání Čechova prozatimně osvobozeného divadla.

Jiráskovy Staré pověsti české zná každý z nás. Ovšem ne všechno, co Jirásek napsal musí být pravda! Tato hra je tím důkazem. Dívčí válka Františka Ringo Čecha je úsměvná parodie na tuto známou pověst. Atraktivnost tohoto představení se skrývá především v lehkosti žánru, nadsázce, využitých tématech a také v hereckém obsazení.


Autor sám o této komedii říká:

 „Dívčí válku jsem psal – tak říkajíc – českému národu „na míru“, jde především o jemu blízký styl humoru a oblasti, kterých se dotýká ( erotika, politika ). Navíc jde o odpočinkový žánr, v jehož rámci přinášíme hodokvas těch nejkrásnějších žen, kterými naše zubožená vlast disponuje. Já vždy s trochou nadsázky říkám – tak bůh vynahrazuje svým milým Čechům neúspěchy v tržní ekonomice. O úspěchu Dívčí války svědčí naplněné sály po celé naší republice“. 

Hrají:
František Ringo Čech, Jiří Štědroň/Oldřich Navrátil, Roman Skamene, Mojmír Maděrič, Petr Martinák/Petr Jablonský, Sandra Pogodová, Martina Šťastná, Anna Kadeřávková/Marta Olšrová.

Termíny :


Galerie / Média :

Dívčí válka (Divadlo Františka Ringo Čecha)
Bookmark and Share
Sdílet