Na scénu se na jediný koncert vrací legenda československé hudby Collegium Musicum! | TICKETPORTAL vstupenky na dosah - divadlo, hudba, koncert, festival, muzikál, sport
|
0
Váš nákupní košík je prázdný

Pokud máte účet, přihlašte se.

Hledej
Teraz
Tyzden
Mesiac
3 mesiace
Rok
>>  ÚVODNÍ STRANA>>  Ticketportal News>>  Na scénu se na jediný koncert vrací legenda československé hudby Collegium Musicum!

Na scénu se na jediný koncert vrací legenda československé hudby Collegium Musicum!

Přidané : 18.09.2008 09:40

Skupina se představí 9.11.08 ve velkém sále pražské Lucerny 

Magický sound,  hudební legenda, ikona slovenské hudby, nepřekonatelné album Konvergence, totální nadčasovost, vyjádření podstaty bez dobového balastu, geniální alba, hudba, která s námi dodnes hýbe….
Dalo by se najít daleko více přívlastků o slovenské skupině Collegium Musicum. Ta vznikla v roce 1970 kolen vůdčí osobnosti Mariána Vargy. Hned v roce 1971 nahrála patrně nejocenovanější LP Konvergence.
Proslulost si Collegium Musicum získalo výtečnými hráčskými kvalitami, rozsáhlými instrumentálními kompozicemi i svéráznou úpravou klasické hudby. Činnost skupiny byla několikrát přerušena a v osmdesátých letech skupina zanikla. Po rozpadu česko-slovenské federace v první polovině devadesátých let se postupně vytrácí z očí českých fanoušků celá slovenská scéna, v zájmu médií se udržuje nanejvýš slovenský střední proud, popmusic a domestikovaný Miro Žbirka,  ke sporadickým koncertúm  do Česka občas zajede Fermata či Marián Varga. K opravdovému návratu legendy a znovuobjevení jedné z nejkvalitnější hudby, která na Slovensku vznikla v druhé polovině 20. století, však dojde teprve  9.11.2008 ve velkém sále pražské Lucerny. Collegium Musicum se po dlouhých letech představí na jediném českém koncertě.


Collegium Musicum vystoupí v rámci Československého Beatfestu v této sestavě:
Marián Varga – klávesy
Fedor Frešo – baskytara
František Griglák – kytara
Igor Skovay - bicí

Informace o koncertě:
Československý Beatfest,  Praha,  LUCERNA, velký sál,  9.11..2008,  od 18 hod.
Vystoupí Luboš Pospíšil & 5P, Radim Hladík & Blue Effect, Vladimír Mišík & ETC, Progres,  Michal Prokop & Framus Five, Collegium Musicum

VSTUPENKY v prodeji ZDE!