KLADIVO NA ČARODĚJNICE - nový muzikál je na světě!

Nový český muzikál
Příběh křivdy, lásky, bolesti a víry

Kladivo na čarodějnice

První český muzikál inspirovaný opravdovou historií českých zemí.
VSTUPENKY NAJDETEZDE

Muzikál „Kladivo na čarodějnice“ je původní český muzikál autorů a producentů Pavla Holého a Milana Levého (hudba), Jana Krůty (texty) a scénáristy Marka Kožušníka. Jeho příprava trvala téměř 2 roky a 30.4.2009 bude mít premiéru v nově otevřeném Divadle Milenium.

„Kladivo na čarodějnice“ je multimediální muzikál, jehož předlohou je skutečná historie českých zemí 17. století. Inkviziční procesy na Moravě ve Velkých Losinách a v Šumperku měli na svědomí 101 upálených obětí. Jejich osudy zpracoval scénárista Marek Kožušník do divadelně-muzikálového příběhu, v němž vystihl podstatu tehdejší doby v hlavních postavách – Zuzaně Voglickové, děkanovi Kryštofu Lautnerovi, inkvizičním soudci Bobligovi z Edelstadtu a jeho přisluhovači hrbáčovi. Tyto skutečné historické postavy ožijí na jevišti Divadla Milenium s mnoha dalšími 30.4.2009 v příběhu křivdy, lásky, bolesti a víry….v muzikálu „Kladivo na čarodějnice“, jehož odkaz přeznívá i do dnešní doby.

Základním návodem k těmto procesům se stala kniha Malleus maleficium (Kladivo na čarodějnice), jejíž autorství je přičteno dominikánům Heinrichu Kramerovi a Jakobu Sprengerovi. Kniha byla poprvé vydána roku 1486 ve Štrasburku a obsahuje teologický výklad temných, nadpřirozených sil, zejména čarodějnic, který ukazuje soudobé lidové představy, tradované nebo dokumentované případy a návody k pronásledování čarodějnic.

Na účinkování v tomto muzikálu bylo osloveno 70 profesionálních umělců, herců, zpěváků a tanečníků, kteří prošli náročnými konkurzními zkouškami. Jejich kvality jsou ověřeny v mnoha projektech, divadelních představeních, filmových a divadelních rolích a jejich účinkování je zárukou té nejvyšší kvality.

VSTUPENKY NAJDETEZDE

Top